Протягом дії мораторію на Дніпропетровщині померли майже 60 тисяч землевласників

06.12.2018 13:30   -
Автор:

Протягом дії мораторію, на Дніпропетровщині померли майже 60 тис. власників земельних паїв.
Про це свідчать результати дослідження, оприлюдненого програмою “Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні”, повідомляє Інтернет-видання “ДНІПРО. ГОЛОВНЕ“.
Як відомо, внаслідок розпаювання земель, що відбулась в Україні протягом 1990х років, близько 7 млн громадян отримали у свою власність земельні паї, але після запровадження мораторію кількість власників невпинно знижується, адже, через дію мораторію, єдиний спосіб змінити власника для землі – це передати її у спадок.
Водночас, далеко не у всіх власників паїв є спадкоємці. Як наслідок, ділянки землевласників, які не мали нащадків, після їхньої смерті залишаються фактично без господаря, самовільно захоплюються сусідами, за «сірими схемами» переходять у користування інших осіб, у кращому випадку – в управління місцевої громади.
Читайте також: Вічні кріпаки: Щороку в Україні помирає 350 тисяч землевласників (ІНФОГРАФІКА)
Як результат, через дію «тимчасової» заборони на продаж земель с/г призначення, кількість власників землі в Україні продовжує невпинно скорочуватися, а кількість земель, які не мають власника як такого, – зростати.
В цілому, в масштабах всієї країни, за роки дії мораторію померло вже понад 1,4 млн., або 20% всіх землевласників. При цьому, понад 400 тис. паїв в країні не передано у спадщину (через відсутність спадкоємців або труднощі з оформленням). З урахуванням того, що люди ніколи не молодіють, з моменту отримання права власності на земельні паї у 1990х роках пройшло вже понад 20 років, і середній вік пайовиків на сьогодні становить вже 60-70 років, далі кількість власників паїв буде скорочуватись ще швидше. За десять років в Україні може залишитися лише половина нинішніх власників землі.

Таким чином, вимагаючи продовжити мораторій на купівлю-продаж сільськогосподарських земель, політики не враховують, що тим самим ще більше власників паїв не доживуть до обіцянок політиків надати їм право вільно розпоряджатись власним майном, а кількість «безхазяйної» землі в державі – значно збільшиться.