На вулицях Дніпра оновлюють паркувальний простір

29.07.2020 18:36   -

Нині на вул. Я. Самарського комунальники оновлюють покриття, встановлюють нові бордюри, а крім цього – облаштовують новий паркувальний простір. Перед тим, як обладнати стоянки для авто – врахували думку урбаністів.

«Це невелика вулиця, але відіграє важливу роль у пішохідному каркасі міста. Ми хочемо зробити її комфортною та сучасною. Всі великі європейські міста давно вже перейшли на паралельне паркування. Це забезпечує зручне розташування місць для стоянки авто, для водіїв, полегшує в’їзд та виїзд з місця парування і дозволяє ефективно використовувати вузькі полоси для руху. Ми намагаємося цю практику застосовувати і в Дніпрі», – зазначив під час виїзної пресконференції 29 липня головний архітектор міста  Дмитро Волик.

Якщо до ремонту на цій вулиці водії кидали машини аби як або паркували їх за принципом «ялинки», то після завершення всіх робіт тут буде паралельна стоянка. Збільшиться і кількість місць – їх стане майже 30, а було – лишень зо два десятки.

 

«Після ремонту тут буде облаштовано майже 30 паркомісць у форматі паралельного паркування.  Упорядкували існуючий простір за рахунок розширення вже існуючих паркувальних кишень та трохи звузили проїжджу частину», – зазначив директор КП «Міськавтопарк» ДМР Дмитро Омельченко.

При оновленні парувального простору прислухались до урбаністів Дніпра.

«Коли розпочався ремонт, підписники надіслали світлину, де було видно, що паркувальні кишені облаштовують «ялинкою». Я відразу написав головному архітектору міста, він мене вислухав та погодився, що практика таких стоянок для авто –не має місця за сучасних умов, і запропонував розробити пропозицію щодо облаштування паркувальних кішень. Я це зробив, до моєї пропозиції дослухались, і тепер на вулиці буде місце і для стоянки авто і буде зручно також пішоходам», – зазначив засновник сторінки Urban Dnіpro Руслан Ширінов.

Навіть з новими кишенями для паркування тут буде достатньо місця для пішоходів.

«Те, що вулицю ремонтують і облаштують нові «варіанти» для парковки авто – це добре, адже раніше тут водії дуже часто залишали машини з порушеннями – кидали просто на тротуарі. Пройти було неможливо, особливо літнім людям або мамам з візочками. Сподіваюсь, після ремонту вулиці такого більше не буде», – зазначив мешканець Дніпра Віктор.

«Збільшення кількості паркомісць – це гарна новина. Вулиця дуже коротенька, а їх було дуже мало. На всіх бажаючих не вистачало. І звісно, приємніше залишати машину на облаштованому майданчику, коли виходиш, і під ногами не грязь, а асфальт», – говорить водій Володимир.

«В нас такий гарний центр міста та прилеглі вулиці. Тут хочеться гуляти пішки, а не натикатися постійно на чужі автівки. Добре, що в першу чергу облаштовують місця для пішоходів», – сказала мешканка Дніпра Галина. 
Ремонт вулиці Якова Самарського планують завершити в наступному місяці.