Замість майданчика для собак – нова дорога у приватному секторі. Як міська влада Дніпра відреагувала на скандал навколо Бюджету участі

10.11.2021 16:31   -
Автор:

У Дніпрі навколо проєкту «Бюджет участі» розгорівся скандал: замість майданчика для вигулу собак на житловому масиві Західний з’явилося 100 метрів нової дороги у приватному секторі на вул. Дагестанській.

За проєкт № 314 «Парки для собак на ж/м Західний» (https://adm.dniprorada.gov.ua/projects/archive/406/show/314), який став переможцем під час п’ятого етапу Бюджету участі, віддали голоси 529 людей. Проте під час реалізації автор ініціативи з невідомих причин кардинально змінив її. Це помітили дніпровські активісти, любителі собак.

«Як любителька собак я постійно стежу за проєктами Бюджету участі, які стосуються спеціальних майданчиків для домашніх улюбленців. За проєкт на Західному ми голосували, адже такі майданчики необхідні у місті. Я за відповідальне утримання тварин, коли за собаками прибирають: коли їх вигулюють безпечно одне для одного та для оточення. Побачила, що тендер провели не на обладнання для майданчика, а на асфальтування. Спочатку я навіть не повірила, що проєкт так кардинально змінили. Разом з іншими любителями собак ми звернулися до міської влади», – розповіла місцева активістка Катерина Головачова.

Олександр Лобастов обурений тим, що обіцяний майданчик для собак так і не з’явився на житловому масиві: «Мій собака може викликати у людей занепокоєння, отже, я не можу дати йому побігати без повідця. Мені б хотілося, щоб був спеціально обладнаний майданчик. Коли дізнався, що проєкт змінили, мені стало дуже прикро. Зараз радію, що керівництво міста нас почуло та це питання вирішать».

У департаменті інноваційного розвитку Дніпровської міської ради, який опікується Бюджетом участі, кажуть: за положенням про конкурс автор дійсно має право змінювати проєкт, такі корективи були додані до положення за пропозиціями авторів та підтримані при громадському обговоренні. Враховуючи той факт, що деякі автори стали докорінно змінювати цільове призначення проєкту, зараз положення удосконалять – змінювати призначення або район втілення проєкту буде неможливо, можна буде вносити лише незначні корективи.

«У ході реалізації автор звернувся до департаменту благоустрою та інфраструктури з пропозицією внести корективи до проєкту та замінити його на асфальтування внутрішньоквартальної дороги. Департамент поступився та реалізував ініціативу не так, як передбачалося під час голосування. Зараз ми розбираємося, з яких причин автор вирішив кардинально змінити свій проєкт», – прокоментувала директорка департаменту інноваційного розвитку ДМР Юлія Павлюк.

Але майданчик для вигулу собак на житловому масиві Західний все ж таки з’явиться. Голова Громадської ради при Дніпровській міській раді Геннадій Корбан нині готує звернення до міського голови Бориса Філатова з проханням віднайти додаткові кошти у бюджеті. Як передбачав проєкт Бюджету участі – майданчик коштуватиме близько 200 тис. грн.

«Люди голосували за майданчик для вигулу собак, а не за асфальтування дороги. До нас звернулися активісти і ми на засіданні Громадської ради ухвалили рішення звернутися до міського голови, аби майданчик на житловому масиві Західний все ж таки був і бажання людей було виконано», – зазначив член президії Громадської ради при Дніпровській міській раді Геннадій Грищенко.

Місце для майданчика вже визначили – воно трохи віддалене від житлових будинків та розташоване по вул. Данила Галицького. Локацію узгодили із любителями собак.

«Будівництво майданчика плануємо розпочати навесні, у березні. Це буде територія 10 на 15 метрів, з огорожею та необхідним обладнанням для вигулу тварин. Попередньо проведемо рекультивацію землі, аби видалити усі гострі насадження, гілки. Активісти, з якими ми співпрацюємо, залучають до будівництва спонсорів, які власним коштом готові придбати обладнання для майданчика», – додав голова Новокодацької районної адміністрації Олег Денисенко.