У Дніпрі спіймали лікаря, що фальсифікував сертифікати вакцинації

10.11.2021 16:09   -

Служба безпеки України викрила у Дніпрі лікаря, що за грошову винагороду підробляв сертифікати про вакцинацію від коронавірусу.

“Бізнесмен” брав по 2,5 тисячі гривень за такі послуги і вносив неправдиві дані в систему електронного обліку «eHealth». Чоловік виявився напрочуд продуктивним – на день він робив до 30 підробних довідок. Серед клієнтів цього “добродія” були не лише окремі громадяни, але й туристичні агенції.

Правоохоронцям вдалося встановити лікаря, який «продукував» до 30 фейкових сертифікатів на день. За внесення неправдивих відомостей в електронну систему «eHealth» він брав по 2,5 тис. грн з «клієнта». За даними слідства, організував схему лікар пункту вакцинації однієї з амбулаторій міста. Фейкові сертифікати видавав, здебільшого, таким категоріям: – поодиноким громадянам, які не бажали вакцинуватися, однак хотіли мати свідоцтво у застосунку «Дія»; – клієнтам турагенцій міста, які планували виїхати за кордон із сертифікатом; – працівникам місцевих підприємств. Персональні дані невакцинованих осіб медпрацівник вносив в електронну систему охорони здоров’я «eHealth» через комплексну медичну інформаційну систему «Каштан», а вакцину списував. Проіснувала ця протиправна схема декілька місяців“, – йдеться у повідомленні СБУ.

Горе-лікаря затримали під час отримання грошей за чергову партію підроблених сертифікатів. Під час обшуку правоохоронці виявили у підозрюваногопечатки і штампи різних медичних закладів, у тому числі й ті, якими засвідчують результати лабораторних досліджень, бланки суворої звітності, призначені для запису інформації про встановлені діагнози та перебіг хвороби, 50 тис. гривень, чорнові записи, що підтверджують протиправну діяльність.

В межах кримінального провадження, відкритого за ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України, планується повідомлення про підозру організатору протиправної схеми та вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу.

Окрім цього, після виявлення громадян, персональні дані яких були протиправно внесені в систему «eHealth», СБУ ініціюватиме анулювання їхніх свідоцтв про вакцинацію і притягнення їх до відповідальності за протиправні дії – за виготовлення та використання фальшивок передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.