Відпочинок в Кирилівці: як виросли ціни в 2021 році

15.06.2021 15:16   -

Кирилівка незмінно залишається одним із найпопулярніших і найдорожчих курортів Азовського моря. При цьому в останні роки тут спостерігається помірне зростання цін на житло в порівнянні з деякими іншими азовськими рекреаціями. Як складається ситуація з цінами в сезоні 2021 року, – повідомили експерти незалежного медіа-проєкту Azov.UA.

Загальні тенденції на узбережжі

Літо на азовському узбережжі для відпочивальників почалося із підвищення цін на житло, яке в більшій чи меншій мірі торкнулося всіх курортів. І якщо ще кілька років тому відпочинок на азовському морі розцінювався як бюджетний, сьогодні в цьому світлі розглядається все менше рекреацій.

Як не дивно, але найбільше дорожчають саме курорти, які раніше розглядалися в категорії недорогих. І хоча цього літа максимально подорожчав Бердянськ, який, до слова, і раніше коштував недешево, але відразу за ним йде тихий і спокійний Приморськ, і це з урахуванням малорозвиненої курортної інфраструктури та практично повної відсутності розваг.

Практично «наступають на хвіст» цим курортам Арабатська Стрілка, Урзуф і Степанівка-1, де в середньому ціни на відпочинок піднялися на 10%. Відразу за ними йдуть Генічеськ і Мелекіно з подорожчанням в районі 7-8%.

Ціни в Кирилівці

Як бачимо, Кирилівка не входить навіть до першої п’ятірки цього списку. У 2021 року відпочинок на найбільш затребуваному і розвиненому курортному регіоні Азова виріс, але не набагато. В цілому, власники готелів і баз відпочинку спробували хоч якось компенсувати власні витрати, які виросли з економічно обґрунтованих причин. Але при цьому багато хто з них, адекватно оцінюючи можливості відпочивальників і їх виснажені за час карантинів ресурси, підняли вартість номерів мінімально.

Так, наприклад, керуючий базою відпочинку «Будівельник» Дмитро Станчев розповідає: «Цього року практично по всіх статтях у нас істотне підвищення: комунальні платежі, заробітні плати співробітникам, вартості витратних матеріалів на прибирання і т.ін. Але при цьому номери подорожчали мінімально – на 50-100 гривень. Якщо, наприклад, «Покращений напівлюкс» в червні минулого року у нас стояв 650 гривень, то в цьому році його ціна – 700 гривень. Ми розуміємо, що доходи населення не тільки особливо не зросли, а навіть частково знизилися через ситуацію з коронавірусом і інфляцію, яка не дає відчути підвищення зарплат. Тому для нас головне заповнюваність номерів, яка можлива тільки при цінах, які відповідають можливостям відпочивальників. Як то кажуть, краще синиця в руках, ніж журавель у небі».

Крім того, сьогодні, зовнішній туризм, який минулого року завмер, поступово відновлюється. Очевидно, що частина українців, які влітку вимушено шукали альтернативні варіанти відпочинку на вітчизняних просторах, в нинішньому сезоні нададуть перевагу все-таки недорогим закордонним курортам. А менш заможна частина населення при істотному подорожчанні просто не зможе дозволити собі відпочинок взагалі. Тому для готельєрів не має сенсу різко підвищувати ціни на житло, оскільки в такому випадку вони ризикують провести сезон напівпорожніми.

Словом, Кирилівка продовжує дотримуватися стабільної цінової політики, і хочеться вірити, що місцеві власники житла будуть робити наголос не на ціні, а на якість.