В Ізраїлі від коронавірусу помер організатор антивакцинаторських акцій

15.09.2021 06:41   -

В Ізраїлі помер від коронавірусу відомий активіст антивакцинаторського руху 57-річний Хай Шяуляй, – повідомляє The Jerusalem Post.

Чоловік помер у понеділок, 13 вересня, у медичному центрі Wolfson у місті Холоне. Організатора антивакцинаторських протестів шпиталізували тиждень тому після підтвердження коронавірусу. Потім його стан швидко погіршився, але все ж, навіть за два дні до своєї смерті, він залишався противником вакцини проти COVID-19 і закликав своїх послідовників «продовжувати боротьбу».

Anti-Vaccine Activist Who Said 'There's No Epidemic' Dies of COVID

З лікарні Шяуляй опублікував відео, у якому розповів таке: «Я підключений до кисневого апарата, без якого я задихаюся. Якщо я зніму його і пройду три метри — я знепритомнію. Я сильно кашляю і відчуваю сильну задишку». Коронавірус він намагався побороти «з Божою поміччю».

В іншому пості він представив альтернативне пояснення своєї хвороби, стверджуючи, що поліцейські отруїли його, коли арештовували під час акції протесту антивакцинаторів: «Я говорю вам, що це спроба вбити мене, і якщо зі мною щось трапиться — знайте, що це саме так».

Перед цим він закликав своїх підписників у соціальних мережах не робити щеплення від ковіду під заголовком: «Епідемії немає — вакцина непотрібна і небезпечна».

Аві Шауляй, брат активіста проти вакцинації, у вівторок закликав ізраїльтян пройти вакцинацію.

В інтерв’ю Аві сказав: «Всі, хто виступає проти [вакцинації] і її прихильників, рятуйтеся і йдіть вакцинуватися».

«Сім’я розчавлена, ми сумуємо, і ми не знаємо, як це пережити. Послання Хая було: «Люби свого ближнього, як самого себе». Мій обов’язок – попросити, щоб ті, хто не пройшов вакцинацію, пройшли вакцинацію. Врятуйте свої життя і життя близьких вам людей».

Israele, il leader dei No vax muore di Covid-19: anche dall'ospedale  pubblicava video contro i vaccini - Open

Раніше ми писали про наслідки масового приїзду хасидів до України: “Хасиди після святкування Рош га-Шана в Умані масово хворіють на коронавірус. Єврейська община все заперечує“.

Кількість випадків зараження COVID-19 в Ізраїлі продовжує зростати, хоча країна стала першою у світі, де повністю завершили кампанію вакцинації населення. Фахівці пов’язують це з поширенням штаму «Дельта». Крім того, Португалія та Швеція тимчасово заборонили в’їзд ізраїльтянам, навіть тим, які повністю вакциновані чи вже перехворіли.

Спеціальна комісія МОЗ Ізраїлю дозволила вакцинацію третьою бустерною дозою громадян віком від 40 років. Також фахівці рекомендують утретє вакцинуватися працівникам системи освіти і вагітним.