Уряд блокує процедуру виділення грошей громадами для ЗСУ та ТРО – Асоціація міст

30.05.2022 11:25   -

Тим часом весь тягар із закупівлі технічних засобів та екіпірування лежить на волонтерах, благодійних фондах, сім’ях та просто небайдужих громадянах.

Кабінет міністрів України зволікає із внесенням змін до порядку закупівель, які дозволять громадам безперебійно допомагати військовим, повідомляє Асоціація міст України.

«З першого дня вторгнення російських військ до України громади роблять усе можливе для підтримки ЗСУ, СБУ, ДСНС, ТРО та інших структур. Але наразі придбати необхідні захисникам товари оборонного призначення, а також спецтранспорт, можливо лише в іноземних постачальників, які, враховуючи воєнний стан та відповідні ризики, погоджуються поставляти товар тільки на умовах стовідсоткової передоплати. Однак чинна нормативно-правова база не дозволяє органам місцевого самоврядування здійснювати передоплату», – йдеться у повідомленні. 

Для вирішення цієї проблеми Асоціація міст звернулася до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо спрощення порядку здійснення закупівель органами місцевого самоврядування через внесення відповідних змін до низки урядових постанов.

«Надання права органам місцевого самоврядування та військовим адміністраціям проводити закупівлі за попередньою оплатою створить передумови для безперебійної допомоги захисникам  та постачання  їм якісних товарів, в тому числі оборонного призначення», – кажуть в Асоціації.

Перед цим, 20 квітня, із проханням пришвидшити ухвалення рішення щодо змін в постанову Кабміну щодо фінансування виконавчий директор Асоціації міст Олександр Слобожан звертався до міністра оборони Олексія Резнікова

Фінансування ТрО й ДФТГ лягло на плечі місцевої влади, волонтерів, благодійних фондів і сімей. У частини громад грошей на це просто немає, а тим, у кого є, Кабмін не дав чіткої й оперативної процедури виділення коштів на потреби ТрО та армії. До голів громад, котрі обійшлися без неї й ризикнули, вже прийшли з ДБР. Решта – чекають, поки розкачається прем’єр, який побоюється створення до «зубів озброєних» місцевих армій. Про проблеми фінансування наших захисників читайте в інтерв’ю з головою фонду «Повернись живим» Тарасом Чмутом, яке він дав журналістці «Дзеркала тижня» Інні Ведерніковій.