Після тиску депутатів Європарламенту на українську владу Порошенкові вдалося виїхати за кордон для участі у саміті та конгресі Європейської народної партії

30.05.2022 11:41   -

Депутат від «Європейської солідарності» Володимир Ар’єв повідомив, що лідер цієї політичної сили Петро Порошенко зміг у понеділок виїхати за кордон, у Нідерланди, на саміт Європейської народної партії.

«Дотиснули. Порошенка випустили в Нідерланди на саміт Європейської народної партії – найбільшого партійного об’єднання Євросоюзу, у якому «Європейська солідарність» є асоційованим членом. Влада зрозуміла, що правове свавілля із безпідставною забороною перетинати кордон грубо протирічить задекларованій євроінтеграції. Рух до Євросоюзу і НАТО – зараз головна мета для всієї України і ділитися у цих питаннях на владу і опозицію просто шкідливо для держави», – написав Ар’єв у фейсбуці.

На жаль, Порошенко не зміг взяти участь у Парламентській асамблеї НАТО у Вільнюсі, де планував і під час офіційних виступів, і під час переговорів на полях асамблеї закликати союзників надати Україні ПДЧ в НАТО на саміті у Мадриді у червні цього року. Також Порошенко планував обговорити постачання в Україну наступального озброєння.

Як відомо, доповідач по Україні, депутат Європарламенту від Німеччини Міхаель Ґалер заявив, що забороною на виїзд для Петра Порошенка влада псує імідж України. Він зазначив, що це може перешкодити Україні отримати статус кандидата на членство в ЄС.

Старший науковий співробітник Атлантичної Ради Андерс Аслунд заявив, що НАТО розцінить це як те, що Україна є недостатньо демократичною для вступу в Альянс.

Перешкоджання Порошенку взяти участь у ПА НАТО викликали негативну реакцію всередині України. Низка журналістів, громадських активістів та волонтерів закликала владу припинити порушення закону щодо лідера опозиційної проєвропейської партії.

Сьогодні вранці Порошенко оприлюднив відкритого листа до Президента Зеленського, в якому закликав підтримувати внутрішню єдність в умовах війни та зазначив, що у Роттердамі закликатиме союзників з ЄНП підтримати членство України в ЄС і НАТО.

Як відомо, влада зірвала участь Петра Порошенка у Парламентській асамблеї НАТО попри те, що документи із затвердженням складу офіційної делегації підписав голова Верховної Ради Стефанчук. Про це повідомила співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко. Вона оприлюднила відповідне розпорядження голови ВР.

Водночас співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко зауважила, що голова Верховної Ради Руслан Стефанчук у телефонній розмові підтвердив закордонні відрядження п’ятого президента Петра Порошенка.

Тим часом нардеп Олег Синютка заявив, що вказівка прикордонникам, які не пропустили Петра Порошенка попри розпорядження Голови ВР для участі в засіданні ПА НАТО, надійшла з найвищих владних кабінетів.

Натомість депутат Верховної Ради України 8-го скликання Борислав Береза, який наразі перебуває на фронті, також наголосив, що ситуація зі зривом закордонного відрядження п’ятого президента Петра Порошенка дає підстави вважати, що в Україні “телефонне право” має перевагу над законом.

Ба більше, 28 травня влада вдруге перешкодила Петру Порошенку відбути в офіційне закордонне відрядження в рамках делегації в Парламентській асамблеї НАТО у Вільнюсі.