У міськраді Дніпра розповіли про освітній процес в умовах карантину

13.08.2020 14:31   -

Освітній процес у Дніпрі розпочнеться 1 вересня в умовах адаптивного карантину. На сьогодні школи вже забезпечені дезінфікуючими та миючими засобами, санітайзерами. Триває закупівля засобів індивідуального захисту для персоналу закладів на перший період, а далі – за необхідністю. Водночас школярів масками чи респіраторами мають забезпечити батьки. Окрім того, адміністрація шкіл повинна обладнати місця для обробки рук та збору використаних масок і рукавичок. Про це під час прямої телефонної лінії 12 серпня розповіла заступниця начальника управління освіти департаменту гуманітарної політики ДМР Олена Яковенко.

За її словами, директори шкіл мають розробити тимчасовий порядок організації освітнього процесу в період карантинних обмежень з урахуванням вимог постанови Головного санлікаря України та рекомендацій Міністерства освіти та науки.

«Такий порядок серед іншого передбачає проведення температурного скринінгу працівників школи на початку дня, відкриття декількох входів до будівлі, використання розмітки на підлозі, закріплення за класами окремих навчальних кабінетів, гнучкі графіки початку занять для різних класів, корегування графіків харчування учнів, режим роботи групи подовженого дня тощо. Урешті, тимчасовий порядок освітнього процесу кожен заклад освіти затверджує самостійно. Також МОН рекомендує утриматися від масових заходів 1 вересня. Водночас формат проведення святкових заходів у цей день кожна школа визначає індивідуально», – розповіла Олена Яковенко.

Представниця мерії також додала, що в місті відновили роботу 190 дитячих садочків, які відвідують 38% дітей від загальної чисельності, оскільки ще триває оздоровчий період. З 1 вересня заклади дошкільної освіти (173 дитсадки та 34 НВК, у складі яких є дошкільні відділення) працюватимуть з дотриманням протиепідемічних вимог.

Зі свого боку, заступниця начальника відділу прийому громадян управління соціального захисту населення департаменту соціальної політики міськради Марина Педенко зазначила: «Діти пільгових категорій харчуються в школах та садках безкоштовно. Для цього необхідно звернутися до управління соцзахисту для отримання відповідної довідки чи посвідчення залежно від категорії: діти з інвалідністю; з малозабезпечених сімей; з числа внутрішньо переміщених осіб; багатодітних родин; діти, батьки яких постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС; діти, батьки (або один з них) яких загинули в АТО, беруть або брали участь в АТО/ООС».

Водночас сімейна лікарка центру первинної медико-санітарної допомоги №8 Маргарита Булгакова нагадала про щорічні профілактичні медичні огляди школярів. Дитина має пройти медогляд у присутності батьків не рідше одного разу на рік. Бажано це зробити влітку перед початком навчального року.

«Діти у віці 6-ти, 11-ти проходять медичний огляд у відповідних дитячих спеціалістів, а саме: хірурга-ортопеда, стоматолога, офтальмолога. У 14-ть та 15-ть років – стоматолога, хірурга, ендокринолога, гінеколога (для дівчаток) та флюорографія з 15 років. У 16 та 17 років обов’язковим є огляд стоматолога, гінеколога (для дівчаток) та флюорографія. Щодо додаткових консультацій та обстежень, то це вирішує сімейний лікар, з яким укладено декларацію. Відповідно, у віці 7-10 та 12-13 років профілактичний медогляд проводить лише сімейний лікар у тому випадку, якщо дитина не перебуває на диспансерному обліку і не потребує додаткових консультацій та обстежень. Крім цього, всі школярі проходять пробу Руф’є для визначення функціональних можливостей серцево-судинної системи», – сказала сімейна лікарка Маргарита Булгакова.