У Кам’янському демонтують пам’ятник Леоніду Брежнєву

14.09.2020 10:00   -

Місто Кам’янське Дніпропетровської області (колишній Дніпродзержинськ) відомий іншим українцям переважно тим, що у ньому народився й виріс колишній Генсек КПРС, керівник СРСР Леонід Брежнєв, що фактично очолював країну з 1964 по 1982 рік. Місто було унікальне й тим, що тут встановлений пам’ятник Генсеку – таких у світі зовсім не багато.

І ось тепер, в рамках виконання норм закону щодо декомунізації, пам’ятник Брежнєву в Камянському демонтують? Журналісти повідомляють, що памятник не просто демонтують, а планують перенести в інше місце. Про демонтаж бюста Генсека повідомив місцевий журналіст Валентин Фіголь у Фейсбук.

Знімають бюст Леоніда Брежнєва на проспекті Свободи. Переноситимуть трохи північніше“, – написав Валентин.

День Рождения "дорогого Леонида Ильича"! Вспомним его "эпоху застоя" или  ... "стабильности"?: nosikot — LiveJournal

В коментарях під дописом про подію розгорілися серйозні суперечки – переважно коментатори не розуміють такого кроку, називаючи Брежнєва ледь не святим. Інша група людей вважає, що Брежнєв – звичайний комуністичний лідер, який приписував собі заслуги простих людей.

Правління Леоніда Ілліча увійшло в історію як епоха “застою” – кілька десятиліть, за яких розвиток СРСР фактично зупинився, що в середині 1980-х спровокувало глибоку економічну кризу і пізніше розпад СРСР як наслідок.

Брежнєва справді важко вважати святим. Він фактично керував наддержавою майже 30 років, підготував її занепад, запроторив за грати багатьох дисидентів та українських патріотів. Зокрема, саме за режиму Брежнєва було репресовано і закатовано видатного українського поета Василя Стуса.

За керівництва Леоніда Ілліча Брежнєва воїни радянської армії здійснили інтервенцію в Чехословаччину у 1968 році, гинули в Афганістані та воювали в далекій Анголі та на Близькому Сході.

Война в Анголе - победа советского солдата
радянські військові в Анголі