У Дніпрі завершили ремонти в будинках з ОСББ за програмою співфінансування

08.10.2020 10:57   -

У Дніпрі завершилися ремонти в будинках з ОСББ за програмою співфінансування. Так, в рамках програми сприяння діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів та обслуговуючих кооперативів у багатоквартирних будинках міста Дніпра на 2019-2020 роки за адресою проспект Поля, 17 відремонтовано систему опалення.

«Роботи з поточного ремонту системи опалення важливі для будинку особливо напередодні настання опалювального сезону. Це не лише оновлення інфраструктури, а і додатковий комфорт і безпека в зимовий період. Це допоможе мешканцям не думати про справність систем комунікацій і виникнення аварійних ситуацій. Організовані співвласники розуміють, що їх майно не закінчується квартирою, а є ще підвали і горища. Вони готові власними ресурсами допомогти відновити зношений фонд, яким декілька десятиліть ніхто не опікувався. Ми, у свою чергу, сприяємо таким ініціативам», – розповів спеціаліст по роботі з ОСББ, ЖБК та ОСН департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради Владислав Макарець.

Голова ОСББ «Поля, 17» Максим Бабій додав, що завдяки програмі співфінансування їм вдалося модернізувати систему опалення, встановивши сучасні труби: «За допомогою подібних програм у нас є можливість модернізувати системи, бо за власний кошт це зробити складно. Будинок, який нам передавався, був у жахливому і занедбаному стані».

Лідія Бойко, яка мешкає в будинку понад 30 років, згадує, що раніше її часто підтоплювало через стару систему опалення: «Ці труби не мінялися понад 30 років, а зараз ситуація має змінитися на краще».

Тетяна Шпуль мешкає в будинку майже дев’ять років, і вона помітила зміни на краще після створення ОСББ та участі в програмі співфінансування: «Ми йдемо вперед, і я дуже вдячна, що існують подібні програми. Бо своїми силами ми б це не подолали. Нам повинно бути комфортно, і наш будинок має бути кращим».

Окрім системи опалення, в одному із об’єднань по вулиці Шолохова, 25 було відремонтовано дев’ять під’їздів.

«Нам замінили другі двері у всіх дев’яти під’їздах на металопластикові. Також встановили вікна в ліфтових приміщеннях, де вони навіть були закладені. Також облаштовано поштові скрині. Програма співфінансування нам дуже допомагає, і ми в ній беремо участь уже в четвертий раз. Завдяки їй ми майже привели до ладу наш будинок», – розповіла голова ОСББ «Наш добробут 25» Наталя Зальоткіна.

Владислав Макарець зазначає, що завдяки організованості об’єднання, їм вдається брати активну участь у програмі співфінансування: «Це вдалий приклад, коли керівництво ОСББ у будинку з понад 900 співвласниками налагодило комунікацію і знайшло підхід до кожного. Вони організувалися і власними силами доінвестували 30% до бюджетних коштів на виконання ремонтів. Вони розуміють, наскільки важлива ця програма. Динаміка показує, що з кожним роком об’єднання потихеньку закриває свої проблеми».

Місцева мешканка Світлана Головко дякує керівництву міста за існуючу програму співфінансування: «Тих грошей, що ми сплачуємо в ОСББ, нам би не вистачило на виконання всіх потреб для ремонту будинку».

Дніпрянка Олена Іванова вважає, що будинок змінюється на краще: «Після створення ОСББ та участі в програмі співфінансування помітні дуже великі зміни на краще, бо раніше взагалі нічого не робилося».

Зазначимо, що програма передбачає ремонти на умовах співфінансування: певний відсоток сплачує ОСББ, решту виділяють з бюджету міста. Програма співфінансування діє щороку і кожне об’єднання має можливість подати заявки до 30 вересня на наступний рік. Наразі відбувся конкурс на 2021 рік, і вже подано 402 заявки на суму 116 мільйонів гривень, із них 75 – із міського бюджету. Залишок об’єднання готові самостійно фінансувати.

Водночас у департаменті благоустрою та інфраструктури нагадують, що на прохання мешканців подовжено голосування за проєкти «Бюджету участі» до 1 листопада.