У Дніпрі тривають змагання з веслування пам’яті В’ячеслава Сорокіна

27.05.2021 13:09   -

Сьогодні відбувається 2-гий дня змагань (27 травня): фінальні гонки в каное-двійках на олімпійських дистанціях (1000 м, чоловіки; 500 м, жінки). Всього в цей день – фінали в 6-ти видах олімпійської програми: крім каное, ще в чотирьох видах байдарки (К4-500, жінки і чоловіки; К2-500, жінки; К2-1000). Відкриють програму дня три фінали на дистанції 1000 м, далі програма буде повністю присвячена дистанції 500 м), – повідомляє ФКУ.

Ковельський каноїст Юрій ВАНДЮК і миколаївський байдарочник Віталій ЦУРКАН (на фото) стали переможцями чемпіонату України в олімпійських видах програми, вигравши на дистанції 1000 м в перший день змагань в Дніпрі.

БАЙДАРКА

Свою чергову перемогу на національному чемпіонаті ветеран українського веслування Віталій ЦУРКАН здобув досить впевнено, випередивши конкурентів майже на дві секунди – 3.37,76. А в боротьбі за срібло Олександр СИРОМЯТНИКОВ (Херсонська) «вставив носик» В’ячеславу ЛЮБЧИЧУ (Житомирська) – 3.39,41 проти 3.39,55.

Лідер української байдарки останніх років в цьому виді програми Олег КУХАРИК на чемпіонаті України-2021 на «тисячі» не виступає. Він виступатиме на коротких дистанціях: К2-200 і К2-500 (з Дмитром Даниленком), К4-500 і К1-200.

КАНОЕ

Ковельський каноїст Юрій ВАНДЮК втретє поспіль став чемпіоном України на дистанції 1000 м. Він мав над конкурентами досить відчутну перевагу. Час Вандюка – 3.56,77.

Але найголовніша гонка для нього, і в цьому не приходилося сумніватися – гонка двійок на дистанції 1000 м, яка відбудеться у другий день в ранковій сесії. Адже саме тут визначаться учасники Олімпійських ігор в цьому класі.

За срібну нагороду «зарубилися» чотири спортсмени. Першим в цій боротьбі став Віктор СВИРИДЮК (Волинська) – 3.58,71. Бронза в активі Денис ДАВИДОВА (Запорізька) – 3.59,11. Четвертим став мультімедаліст молодіжного чемпіонату Даниїл ХАРЕЧКО (Одеська) – 3.59,37, п’ятим – досвідчений Едуард ШЕМЕТИЛО (Полтавська) – 4.00,93.

Змагання байдарочниць на дистанції 1000 м пройшло під знаком тотальної переваги двох спортсменок збірної України, якій представляють Полтавщину: Діани ТАНЬКО і Інни ГРИЩУН. Спочатку вони в очному спорі визначили чемпіонку України в одиночці: першою чемпіонкою України 2021 року стала Діана – 4.01,40 проти 4.01,62 у Інни, а потім вони привезли конкурентам приблизно такий же «трамвай» у двійці – 3.42,15.

Таким чином, Діана ТАНЬКО стала дворазовою чемпіонкою України вже у перший день змагань.

БАЙДАРКА-ЧЕТВІРКА

Також дворазовим чемпіоном України став Віталій ЦУРКАН, яка був загребним в чемпіонському квартеті на дистанції 1000 м, де компанію йому склали Олександр ЗАРУБІН, Олександр СИРОМЯТНИКОВ (обидва – Херсонська) і Денис ЛАХМАНОВ (Вінницька).

КВАЛІФІКАЦІЯ В ОЛІМПІЙСЬКИХ ВИДАХ

Доволі цікавою вийшла кваліфікація в олімпійських видах – чоловічій байдарці-четвірці та жіночій «каное-двійці, 500 м, в якій у другий день визначатиметься екіпаж, котрий представлятиме Україну на Олімпійських іграх.

В каное-двійці один з найсильніших європейських екіпажів Людмила ЛУЗАН/ Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА, навіть не вмикнувши повну потужність, встановили рекорд каналу, вперше в України «виїхавши» з 2-х хвилин – 1.59,09. А ось за другим попереднім заїздом спостерігати було не дуже цікаво, а точніше, дуже нецікаво, адже на фініші екіпажі знизили швидкість, вибираючи комфортну воду у фіналі. Від того і результат був на рівні середньої одиночниці – в районі 2.23.

У байдарці ми нарешті побачили найсильніший варіант української четвірки у складі Дмитра ДАНИЛЕНКА, Олега КУХАРИКА, Кирила ЧЕРНОМОРОВА і Івана СЕМИКІНА. Цей екіпаж прогнозовано виграв свій попередній заїзд з кращим часом дня 1.20,56, і є фаворитом фіналу.

А конкуренцію йому напевно складе ще один сильний екіпаж – де компанію Зарубіну, Сиромятникову і Лахманову склав один з найсильніших спринтерів останнього покоління Ігор Трунов, який повернувся у великий спорт після чотирирічної дискваліфікації. Цей екіпаж також переміг в своєму попередньому заїзді – 1.22,13.