У Дніпрі тривають перші в Україні змагання з робототехніки на основі американського конструктора VEX – “Noosphere Engineering Race”
З 15 вересня цього року було відкрито реєстрацію на перші в Україні змагання на основі конструктора VEX серед школярів “Noosphere Engineering Race” (NER).
Долучитися до змагань організатори запрошують дітей та підлітків віком від 7 до 16 років, які проживають у місті Дніпро.
На учасників чекають три тури: завдання-ребус, програмування у віртуальному симуляторі та змагання реальних роботів з конструктора VEX IQ. Два перших етапи заплановано в онлайн-форматі, а змагання реальних роботів пройдуть у приміщенні Noosphere Engineering School. Звісно, за умови сприятливої епідеміологічної обстановки у країні. В іншому випадку умови проведення третього етапу можуть бути змінені і змагання перенесені в онлайн.
Ментори Інжинірингової школи будуть супроводжувати учасників протягом усіх турів змагань. Провідні експерти-практики допомагатимуть учасникам у змаганнях, а саме: нададуть необхідне програмне забезпечення, проведуть майстер-класи та вебінари з робототехніки VEX.
На найкращих робототехників чекають подарунки від організатора NER Громадської Організації “Асоціація Ноосфера”. Десять фіналістів другого туру будуть нагороджені наборами VEX IQ, а три переможці третього туру отримають 3 000$, 2 000$ та 1 000$ відповідно.
Набір VEX IQ – це робототехнічний конструктор для дітей та дорослих, з якого можна зібрати крутий механізм та запрограмувати його на різноманітні задачі. Деталі конструктора збираються у справжнього робота без використання додаткових інструментів, клею або паяльника. Запрограмувати контролер юний робототехнік може за допомогою графічних програм на ПК.
Змагання NER являють собою продовження низки заходів Асоціації Ноосфера, спрямованих на створення в нашій країні екосистеми, сприятливої для виникнення та розвитку інженерних стартапів. Так, один з наймасштабніших техно-фестивалів України BestRoboFest, як і NER, об’єднує наймолодших інженерів на полях змагання різноманітних роботів та залучає до активної творчої, науково-технічної та інноваційної діяльності. Star Track, конкурс конструкторських рішень у галузі ракетобудування, залучає студентів до змагань, розвиває їх креативне та інженерне мислення, сприяє створенню нових вітчизняних інженерних стартапів. А Vernadsky Challenge, єдиний конкурс інженерних стартапів в Україні, підтримує вже сформовані стартапи або реально перспективні ідеї, надаючи гранти на подальшу реалізацію або розвиток проєкту.
На відміну від всіх вищезгаданих заходів, NER – це локальні змагання. Учасниками у цьому році можуть стати лише жителі Дніпра. У перспективі – масштабування проєкту до загальноукраїнського рівня.
“За прогнозами експертів до 2022 року фабрики та заводи встановлять близько 2 мільйонів автоматизованих юнітів та роботизованого устаткування. Про бум дитячої робототехніки ЗМІ заговорили ще на початку 2000х. Ми в Noosphere вбачаємо свою мету в тому, аби українські школярі не лише долучились до світових тенденцій, а й очолили турнірні таблиці усіх існуючих міжнародних чемпіонатів з робототехніки. Саме тому ми започаткували новий формат змагань, який об’єднує освітні та тренувальні елементи, а з огляду на економічний фактор – ще й передбачає матеріальне забезпечення учасників”, – коментує засновник «Асоціації Noosphere» та ініціатор змагань NER доктор економічних наук Макс Поляков.
Детально про змагання та реєстрація на сайті – https://noosphererace.com/