У Дніпрі розпочато місячник «Увага! Діти на дорозі!»

12.08.2020 15:17   -

У Дніпрі  проходить місячник «Увага! Діти на дорозі». В рамках цього заходу близько 2-х тисяч водіїв громадського транспорту з 18-ти автотранспортних підприємств міста пройдуть інструктажі щодо правил безпеки дітей на дорогах та поводження в екстрених ситуаціях.

«Щороку до 1 вересня, коли діти масово підуть до навчальних закладів, ми нагадуємо водіям громадського транспорту про необхідність бути ще більш уважними та обережними. У більшості випадків поведінка малечі на дорозі непередбачувана, тому саме на водіях лежить велика відповідальність», – сказав спеціаліст сектору контролю та моніторингу виконання договірних зобов’язань департаменту транспорту та транспортної інфраструктури ДМР Іван Васючков.

Інструктаж триває 20-30 хвилин. Протягом цього часу водіям показують зафіксовані відеореєстраторами випадки ДТП за участі дітей, нагадують правила дорожнього руху, застерігають від небезпечних маневрів, відповідають на запитання, що виникли, фіксують ділянки, де діти найчастіше переходять дорогу тощо.

«Такі інструктажі корисні, адже в роботі водіїв важлива не тільки практика, а й теорія. Тому ми разом згадуємо правила дорожнього руху, ділимося спостереженнями, вирішуємо питання, які виникають у ході роботи. Це закарбовується в пам’яті та змушує водія бути більш уважним на дорозі», – розповів інженер з безпеки руху автотранспортного підприємства Геннадій Собор.

Водій автобусу 157-го  маршруту В’ячеслав Ісип має 9-річний водійський стаж, за кермом громадського транспорту – 1,5 роки.
«Такі заняття не бувають зайвими, адже діти не тільки на дорогах, а й у транспорті їздять. Ми маємо стежити за їхньою безпекою й у салоні. Зокрема просимо поступатися місцем дитині, адже при екстреному гальмуванні висока вірогідність, що саме дитина може постраждати. Крім того, ми визначаємо найбільш небезпечні місця на дорогах, де часто з’являються діти. Для нас це дитячі та спортивні майданчики, школи, дитячі садки, парки, особливо ті, що знаходяться біля дороги», – сказав водій.