У Дніпрі розпочато голосування за громадські проєкти п’ятого етапу Бюджету участі

16.09.2020 15:44   -

З 16 вересня розпочалося голосування за громадські проєкти п’ятого етапу Бюджету участі. Зауважимо, що голосування триватиме по 6 жовтня. Проєкти-переможці будуть реалізовані в 2021 році. На це передбачено 41 млн грн.

«Кошти будуть розподілені в пропорції по 30% на освітні та гуманітарні проєкти та 40% на муніципальні. А саме, по 12, 3 млн грн буде витрачено на реалізацію гуманітарних та освітніх проєктів, а на муніципальні 16,4 млн грн Загалом подано 543 проєкти, які оцінювалися виконавчими органами та допускалися на голосування експертної комісії, до складу якої входять громадські активісти. За результатами відбору до голосування надійшло 506 проєктів. Після оголошення цих результатів, автори двох проєктів виявили бажання об’єднатися. Тож цьогоріч на голосуванні у нас 505 проєктів. Зауважимо, що недопущені до голосування лише 7% проєктів, що є найнижчим відсотком у країні. Загалом ми очікуємо до 125 проєктів переможців», – розповіла директорка департаменту інноваційного розвитку Дніпровської міської ради Юлія Павлюк.

Зауважимо, що голосування відбувається за тими ж правилами, що і раніше. Кожен дніпрянин має можливість віддати шість голосів за цікаві проєкти. Зробити це можливо в електронному вигляді на платформі «Громадський проєкт» https://adm.dniprorada.gov.ua та у банківських терміналах ПриватБанку. Зокрема, з 2020 року з’являється додаткова можливість голосування за допомогою чат-боту ПриватБанку у Viber та Telegram.

Юлія Павлюк також додала, що дніпряни стали більш активними, й щохвилини 5 – 10 осіб віддають свої голоси за проєкти.

Що стосується авторів громадських проєктів, то для них буде проведено цикл занять «Школи автора». Зокрема, вони дізнаються про правила голосування, способи промоції свого проєкту, організації роботи команди проєкту та інше. Тренінги будуть проводитись переважно онлайн.

Для інформування громадян щодо новин Бюджету участі в Дніпрі, у тому числі стосовно проведення інформаційних заходів для авторів, працює профільна група в соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/groups/pb.dnipro, також всі новини розміщуються на платформі Громадський проєкт https://adm.dniprorada.gov.ua/news/list.