У Дніпрі під час інклюзивного навчання дітям допомагатимуть асистенти

24.03.2021 12:31   -

У Дніпрі з’явиться ще одна соціальна послуга – супровід дитини під час інклюзивного навчання. Подібна допомога зможе ще більш ефективно залучити дитину в освітній процес. Відповідне рішення ухвалили депутати на 5-й сесії міськради 24 березня.

Асистенти дитини (так називають людей, що супроводжуватимуть інклюзивних школярів) допомагатимуть у пересуванні, самообслуговуванні, комунікації з вчителями та однолітками, харчуванні, орієнтації у просторі, а також для убезпечення. Вони перебуватимуть як у школі, так і під час різних екскурсій або навчальних поїздок, передбачених освітнім процесом.

Асистентами дитини можуть бути: соціальний працівник, один з батьків або законний представник. Для цього вони повинні пройти спеціальну підготовку.

Інклюзивне навчання — система освітніх послуг, гарантованих державою, що базується на принципах недискримінації, врахуванні багатоманітності людини, ефективного залучення та включення до освітнього процесу всіх його учасників.

Інклюзивне навчання часто вважають альтернативою інтернатній системі, за якою діти з особливими освітніми потребами навчаються  в спеціальних закладах освіти та змушені проживати в інтернатних відділеннях при них через їх територіальну розгалуженість.

Жодна дитина не має відчувати себе іншою та виключеною з освітніх, культурних і соціальних процесів – це головне завдання інклюзії.