Спільні рейдові групи у Дніпрі продовжують перевіряти дотримання посилених карантинних норм

01.04.2021 18:19   -

У Дніпрі спеціальні рейдові групи продовжують перевіряти дотримання карантинних обмежень у громадському транспорті, магазинах, торговельних центрах, закладах громадського харчування тощо. У складі таких груп –представники поліції, муніципальної варти, держпродспоживслужби, міських департаментів транспорту, а також громадського порядку.

«Щодня у таких спільних перевірках задіяно до дев’яти робочих груп. За останній тиждень проведено понад 30 рейдів, виявлено 266 правопорушень щодо недотримання карантинних обмежень, складено 223 адміністративні протоколи. Окрім того, ще 43 протоколи склала держпродспоживслужба за виявлені порушення інших санітарних норм», – розповів під час чергового рейду 1 квітня заступник директора департаменту громадського порядку і цивільного захисту ДМР Максим Джихур.

Під час перевірок низки закладів громадського харчування та магазинів на одному з житлових масивів зафіксовані порушення карантинних норм. У деяких випадках обійшлося попередженням, а на одну особу-підприємця складено адмінпротокол. «Найрозповсюдженіші порушення, які фіксували, – відсутність масок на відвідувачах або вона неправильно вдягнена, тобто не закривала носа чи взагалі була на підборідді. Робили зауваження, люди адекватно реагували і одразу їх одягали», – сказав старший дільничний офіцер поліції відділення поліції № 3 Новокодацького району міста Дмитро Киричко.

За словами головної спеціалістки відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Дніпровського міського управління ГУ Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області Вікторії Семенової, під час перевірок моніториться виконання низки правил: масковий режим, дотримання дистанції, нанесення відповідної розмітки, наявність антисептиків/дезінфекторів, контейнерів для використаних індивідуальних засобів захисту, температурний скринінг, а також дотримання вологого прибирання тощо.

«Наприклад, під час сьогоднішнього рейду в одній із торговельних мереж зафіксували відсутність позначеного місця для продезінфікованих кошиків для продуктів, а також на деяких касах відпускали покупців з неправильно вдягненими масками. Адміністрації надали відповідне попередження-рекомендацію. А на одного підприємця склали протокол, оскільки на його торговельній точці зафіксували низку порушень», – наголосила Вікторія Семенова.