Швейцарія допоможе запустити в Україні лінію виробництва вітчизняних ШВЛ

04.12.2020 21:25   -

Меморандум щодо спільного проекту України та Швейцарії був підписаний днями у Києві зокрема документом передбачається, що нову лінію за швейцарськими технологіями буде побудовано на території ДП “Новатор” (входить до складу ДК “Укроборонпром”) в місті Хмельницький, – повідомляє Євроінтеграційний портал.

Меморандум підписали віцепрем’єр-міністр з питань європейської і євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина та Надзвичайний і Поважний Посол Швейцарії в Україні та Молдові Клод Вільд.

За планом, спільний проект “Створення бюджетного апарату штучної вентиляції легень у відповідь на виклики COVID-19” відкриє для держпідприємства можливість залучити необхідне фінансування на створення виробничих потужностей у розмірі до 1,5 млн швейцарських франків (понад 47,6 млн гривень за поточним курсом).

“Відкриття на Хмельниччині виробничої лінії з виготовлення апаратів штучної вентиляції легень дозволить забезпечити державні медичні заклади доступним обладнанням і гарантувати допомогу тяжкохворим пацієнтам на коронавірус”, – повідомила Ольга Стефанішина.

При цьому, директор ДП “Новатор” Олексій Свістунов відзначив, що бюджетний апарат (на відміну від більш складних та дорогих реанімаційних версій) буде коштувати близько 20 тисяч гривень, є простим в експлуатації та зможе бути поставлений, наприклад, в карети швидкої допомоги або сільські амбулаторії.

апарат ШВЛ

Також не виключається подальше постачання цих локалізованих виробів за кордон (відповідну зацікавленість виказали деякі країни Африки та східної Азії) й розвиток виробництва більш складних та сучасних апаратів ШВЛ.

Про готовність держпідприємства до початку масового виробництва бюджетних швейцарських апаратів ШВЛ (за сприянням компанії Hamilton Medical) вперше повідомили у травні. Зокрема відзначалося, що після проведення необхідної підготовки до серійного виробництва ДП “Новатор” буде готовий виробляти до 3000 таких апаратів за добу.