Розпочато реконструкцію скверу на проспекті Слобожанському у Дніпрі

01.12.2020 15:57   -
Автор:

У сквері на просп. Слобожанський (у районі буд. № 65 та 67) проводяться підготовчі роботи з реконструкції. За проєктом, здорові дерева збережуть, а видалять лише ті, котрі після обстеження визнано фаутними або аварійними. На місці видалених висадять у півтора раза більше дерев.

«Самі ж мешканці і були ініціаторами реконструкції цього скверу. Відповідний проєкт виграв у Бюджеті участі з обмеженими рамками фінансування. Завдяки спільній позиції керівництва міста, особисто мера Бориса Філатова, прийнято рішення зробити реконструкцію цієї зеленої зони більш масштабною – як сквер Прибережний. Для втілення проєкту доведеться видалити певну кількість дерев. Але одразу запевняю, що видалятимуть не геть усі зелені насадження, а лише ті, які є вже сухими, фаутними. Урешті, матимемо сучасну, зелену, упорядковану територію для відпочинку мешканців лівого берега та усіх охочих», – розповів депутат міськради Сергій Пустовий.

Зі свого боку головний спеціаліст відділу забезпечення діяльності міського голови та його заступників Антон Андрієнко зазначив: «Дніпро продовжує гарну тенденцію зі створення сучасних локацій для відпочинку. Таким після реконструкції буде і сквер по просп. Слобожанський, який стане не лише родзинкою проспекту, а й усього лівобережжя. Звісно, це існуюча зелена зона з деревами, але частина з них вже фаутна чи навіть аварійна. Тому такі дерева потребують видалення. А замість них тут висадимо у понад півтора раза більше саджанців – понад 240 – і переважно цінних порід, таких як сакури, клени «Фламінго», платани, ялини, а також понад 8 тис. різних кущів. Тому підстав для хвилювань зовсім нема. Пустелі тут не буде, а навпаки – максимально озеленена територія».

За словами головного архітектора міста Дмитра Волика, сквер є найбільшим об’єктом рекреації (близько 2 га) уздовж усього просп. Слобажанський, і після його реконструкції мешканці у пішій доступності отримають прекрасний зелений оазис.

«Існуюча територія потребувала вже певного оновлення, а тим більше – благоустрою. За проєктом окрім озеленення, тут буде укладено газон із автоматичною системою поливу, зроблено зони відпочинку, дитячі та спортивні майданчики, зовнішнє освітлення, майданчик для вигулу собак. Територія скверу достатньо щільно буде наповнена елементами благоустрою – лавами, шезлонгами, пішохідними доріжками, урнами тощо. Ефект підпірної стіни з боку проїжджої частини проспекту буде підсилено спеціальною геопластикою із землі, щоб максимально знизити шум від дороги. Утім заради планувальної структури здорові дерева не видалятимуться. Видалятимуть лише ті, що у поганому стані», – підкреслив Дмитро Волик.

Дніпрянка Валерія Фурман мешкає у будинку поруч зі сквером і радіє, що нарешті і на просп. Слобожанський скоро з’явиться по-сучасному упорядкована територія.

«Звісно, ми усі в захваті, що цей сквер капітально реконструюють. Мешкаю поруч вже понад 35 років і за цей час благоустрою тут ніякого не було. А так хочеться у пішій доступності мати таку ж зону відпочинку, як наприклад, сквер Прибережний на Перемозі, щоб можна було вийти з дітьми погуляти, відпочити, а не їхати спеціально для цього в інші місця. Сподіваємося, що оновлений сквер стане візитівкою проспекту. А заради цього готові потерпіти деякі незручності з ремонтними роботами. Звісно, я за те, щоб старі, аварійні дерева знести, щоб вони не створювали небезпеки», – сказала пані Валерія.

Родина Нагорних теж мешкає неподалік скверу і підтримує проведення реконструкції. «Іще у 80-ті роки зі своїми дітьми гуляли тут. Гарно усе було. Звісно, за ці роки усе потребує оновлення. Із зовнішнього вигляду це очевидно. Тому дуже добре, що міська влада упорядкує цю територію, на якій зможемо гуляти вже зі своїми онуками», – додав Олександр Нагорний.