NASA будуватиме свої космічні станції для забезпечення присутності США на орбіті без МКС

04.12.2021 09:42   -

Американське космічне агентство NASA підписало з Blue Origin та ще двома іншими компаніями угоди про розробку приватних космічних станцій.

Компанія Джеффа Безоса Blue Origin отримала контракт на $130 млн, Nanoracks – на $160 млн, Northrop Grumman Systems Corporation – на $125,6 млн, – повідомляє сайт NASA.

Агентство планує забезпечувати безперервну присутність США на низькій навколоземній орбіті «за допомогою переходу від використання Міжнародної космічної станції до інших платформ».

На першому етапі NASA планує сертифікувати використання розроблених станцій та укласти контракти на послуги. Очікується, що цей етап завершиться у 2025 році.

«З комерційними компаніями, які зараз забезпечують транспортування на низьку орбіту Землі, ми співпрацюємо з американськими компаніями для розробки космічних місць, які люди зможуть відвідувати, жити та працювати, що дозволяє NASA продовжувати прокладати шлях у космосі на благо людства, водночас сприяючи комерційній діяльності в космосі».

Blue Origin та Sierra Space планують створити до 2025-2030 років станцію Орбітальний риф (Orbital Reef). Модулі виготовлятиме Boeing. У проекті також беруть участь Redwire Space, Genesis Engineering та Університет штату Арізона. Очікується, що станція працюватиме як «бізнес-парк змішаного використання», зокрема для дослідників, космічних туристів, бізнесменів.

Nanoracks у співпраці з Voyager Space та Lockheed Martin планує створити до 2027 року станцію Nanoracks. Об’єм житлового модуля – 340 куб.м, він розрахований на чотирьох осіб. На станції також буде роботизований маніпулятор для роботи з вантажами та лабораторії для проведення досліджень та наукових експериментів. Вона зможе приймати туристів.

Northrop Grumman розробляє модулі навколоземної орбіти, використовуючи конструкції космічного корабля Cygnus.