Молдова проведе дострокові парламентські вибори

28.04.2021 20:40   -

Президент Молдови Майя Санду розпустила парламент і призначила дострокові вибори на 11 липня, – повідомляє видання Newsmaker. Сьогодні на брифінгу Санду заявила, що підписала відповідний указ.

“Я підписала указ про розпуск парламенту. Ми проклали шлях громадянам до обрання нового парламенту, який відповідає інтересам людей. Влада тепер у ваших руках, в руках людей. Я впевнена, що наші громадяни оберуть правильний шлях до створення розвинутої та демократичної держави, в якій люди житимуть у мирі та процвітанні”, – сказала Майя Санду.

Опис фотографії недоступний.

“Уряд повинен виділити гроші, необхідні для підготовки та проведення виборів. Громадяни отримали право вирішувати своє майбутнє, а відповідальність за це майбутнє – на наших плечах”, – сказала вона.

Зазначається, що це стало можливим після того, як Конституційний суд Молдови визнав неконституційним запровадження надзвичайного стану у країні.

Дата виборів до нового парламенту призначена на 11 липня 2021 року.

“Ми повинні якомога швидше покласти край хаосу в парламенті, який вже відходить. Після виборів ми призначимо відповідальний уряд, який базуватиметься на стабільній більшості, і ми покращимо ситуацію в країні. Ми вийдемо з кризи, наведемо порядок і всі установи працюватимуть на благо людей”, – додала президентка країни.

Згідно з чинним законодавством, у період дії НС парламент не можна розпустити.

Режим надзвичайного стану в Молдові запровадили на засіданні парламенту 31 березня – терміном з 1 квітня до 30 травня.

Майя Санду боролася за розпуск парламенту вже кілька місяців. Її позицію підтримав Конституційний суд. Водночас екс-президент Ігор Додон та його політичні союзники намагалися цьому завадити.

15 квітня Конституційний суд Молдови дійшов висновку про наявність підстав для розпуску парламенту, підтримавши Санду. Однак парламент не розпустили через надзвичайний стан, за якого вибори проводити не можна.

Однопартійці Санду оскаржили рішення про НС у Конституційному суді. 28 квітня суд визнав рішення парламенту неконституційним.