Льотчики-винищувачі вперше виконали мінування з повітря

23.09.2021 11:48   -

У Миколаївській області завершився льотно-методичний збір з екіпажами винищувальної, бомбардувальної, штурмової, транспортної та розвідувальної авіації Повітряних сил ЗСУ, – повідомляє АрміяInform.

Екіпажі тренувалися знищувати ворога в повітрі, на землі й на морі. Протягом кількох тижнів пілоти здійснювали пуски керованих ракет класу “повітря-повітря”, виконували практичне бомбометання та стрільби з авіаційних гармат.

Попри те, що одне з головних завдань зборів, — підготувати молодих пілотів та фахівців наземного забезпечення до несення бойового чергування у системі ППО країни, під час цих навчань авіатори виконали вперше низку бойових завдань і навчальних вправ.

Зокрема, вперше льотчики-винищувачі виконали мінування ділянок місцевості з повітря. Бомбардувальники та штурмовики вперше стріляли з підвісних гарматних контейнерів.

Уперше застосовувались групові засоби радіоелектронного захисту літаків. А розвідувальна авіація шукала “голку в скирті сіна” – виявляла малорозмірні замасковані цілі в лісових масивах та гірській місцевості.

У льотно-методичному зборі взяли участь екіпажі усіх, без винятку, авіаційних бригад Повітряних сил.

Крім базового, бойова робота авіації велась одразу з чотирьох оперативних аеродромів на кількох авіаційних полігонах. Використовувалися звичайні та керовані засоби ураження. Для знищення наземних цілей після тривалої перерви застосовувалися боєприпаси великих калібрів спеціального призначення.

Як зауважив командувач Повітряних сил Збройних сил України генерал-майор Микола Олещук, цей збір був сповнений насиченою та інтенсивною бойовою роботою.

“Я задоволений роботою інструкторів, які провели сотні годин із молоддю як у небі, так і на землі. Збір завершено, але екіпажі тактичної, транспортної та розвідувальної авіації залишаються на визначених позиціях. Адже авіаційна компонента, зенітні ракетні та радіотехнічні війська беруть активну участь у масштабному СКШН “Об’єднані зусилля-2021″, де будуть відпрацьовані питання управління силами оборони держави під час відсічі збройної агресії,” — зазначив генерал-майор Олещук.