Будівництво першого скейт-парку у Дніпрі та наслідки “відпочинку” містян у сквері «Слобожанський»

23.09.2021 12:23   -

Мешканці Дніпра беруть безпосередню участь в управлінні містом. Так з ініціативи жителів Індустріального району у сквері Усачова проводять масштабну реконструкцію. Торік відремонтували першу його чергу, створивши сучасний дитячий майданчик та зони відпочинку.

Наразі завершують реконструкцію другої черги. Тут будують перший у Дніпрі скейт-парк.

«Коли нас попросили створити концепцію 2 черги, ми дуже довго думали, що тут зробити, адже це центральна частина скверу Усачова, на якій поєднуються всі входи та виходи. Раніше тут був фонтан та місце, де встановлювали новорічну ялинку. Проаналізувавши ситуацію, стало зрозумілим, що тут не вистачає спортивної зони, тож чаша фонтана наштовхнула нас на використання її як тренажера для скейтерів. Для обговорення питання ми запросили представників цієї спортивної спільноти та разом вималювали те, як виглядатиме така скейт-чаша. До слова, виявилося, що вона наразі найбільша в Україні», – розповіла про деталі проєктувальниця Ганна Папуша.

Представники спортивного активу міста відзначають, що створення спеціальних локацій для тих, хто захоплюється таким екстримом, дуже важливо.

«Тут у Дніпрі створюють цікавий спот, на якому зможуть кататися і новачки , і професіонали. У місті їх дуже багато, але тренуватися їм ніде. Тому ця тема наразі дуже актуальна. Я сподіваюсь, що такий скейт-парк буде не єдиним у Дніпрі», – поділився враженнями представник спортивного активу міста Ігнат Туренко.

Загальна площа ділянки, на якій ведуться роботи, – 26,5 тис. кв. м, а площа скейт-зони становить близько 3 тис. кв. м.

«Роботи на цій ділянці скверу вже майже завершено. Основним об’єктом тут була скейт-зона, її вже зроблено. Проведено комунікації. Здати роботу плануємо до кінця жовтня», – сказав головний інженер компанії підрядника Володимир Ягудець.

Заступник міського голови Михайло Лисенко зі свого боку додав: «Бетонні роботи у скейт-парку завершать цього року. У наступному ж тут проведуть благоустрій території: встановлять лави, створять зелену зону площею 15 тисяч кв. м, на якій висадять 600 дерев. Ми також розглядатимемо проєктні рішення, щоб побудувати подібну локацію і на правому березі міста». 

З іншого боку проблемою новостворених зон відпочинку є прояви вандалізму з боку мешканців міста. Яскравий приклад — сквер на Слобожанському проспекті. Вже наступного дня після його відкриття підрядники фіксували пошкодження об’єктів благоустрою, які там встановлено.

«Обірвані ланцюги та канати на дитячому майданчику, поламані екскаватори, встановлені у пісочниці, обірвано сходинки на стінці для скелелазіння, зірвані гойдалки та масове пошкодження газону по всій території скверу — і це не повний список того, що нам доводиться відновлювати. Наразі сума завданих збитків становить майже 1 млн грн», – сказав генеральний директор підрядної організації Сергій Гавриленко.

Ситуацію прокоментував також і Михайло Лисенко: «Неприємно та дуже обурює, коли бачиш, як знищують плоди важкої праці. Цей парк нам не подарували, його було зведено коштом платників податків, тобто містян, які, на жаль, самі його й псують. Ми просимо мешканців ставитися до об’єктів благоустрою так, як до власного майна, адже таким воно і є».