Лідери п’яти держав заявили про підтримку суверенітету України

07.12.2021 18:34   -

Керівники держав-учасниць формату “Квінт”, до якого входять Німеччина, США, Франція, Італія і Велика Британія, заявили про рішучу підтримку суверенітету України, – йдеться у повідомленні Єлисейського палацу за результатами перемовин, що відбулися в понеділок, 6 грудня.

“П’ять глав держав і урядів поділилися своїм аналізом напруженості між Росією та Україною, висловили рішучість поважати суверенітет останньої та заявили про свою прихильність діяти для підтримки миру та безпеки в Європі. Усі вони нагадали про необхідність відновлення переговорів Росії з Україною в рамках так званої “нормандської” групи під егідою Франції та Німеччини”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається у повідомленні, лідери країн “Квінт” також нагадали про необхідність поновлення переговорів з Україною у “нормандському форматі” під егідою Франції та Німеччини.

На початку грудня президент США Джо Байден заявив, що американська сторона розробляє комплекс заходів, які ускладнюють вторгнення Росії в Україну. За його словами, Сполучені Штати готують всеосяжний та значний набір ініціатив, але подробиць не уточнив.

Інформація про те, що РФ готується до наступу на Україну наприкінці січня – на початку лютого з’явилася наприкінці листопада. Тоді глава Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов оприлюднив план, за яким може розпочатись вторгнення російською стороною до нашої країни.