Курт Волкер закликає США встановити контакти з Україною на рівні глав держав для відновлення стратегічного діалогу

20.02.2021 16:42   -

“Успіх України залишається для Заходу стратегічно важливим, як ніколи раніше. Зараз настав час для Сполучених Штатів відновити свою участь та підтримку. Дзвінок секретаря Блінкена з міністром закордонних справ Кулебою був хорошим початком. Далі має бути дзвінок президента Байдена до президента Зеленського та започаткування оновленого стратегічного партнерства з усього спектру питань”, – написав у статті для CEPA колишній спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер.

За словами дипломата, “в Україні зростає тривога, яку команда Байдена може легко розвіяти”.

“Викладу це з української точки зору: президент Байден говорив з президентом Путіним про Україну лише через тиждень після вступу на посаду, без попередніх консультацій з Україною, яка є жертвою російської агресії. Він досі не розмовляв з президентом Зеленським, проте зателефонував близько 30 іншим главам держав, – зауважив Волкер.

На його думку, насамперед ідеться про необхідність якнайскорішого проведення телефонної розмови між Байденом і Зеленським. “Обидва президенти не мають ставати друзями за листуванням, але важливо встановити контакти на рівні глав держав, задати тон співпраці між адміністраціями обох країн. Для України це стало критично важливим”, – переконаний американський дипломат.

Він також закликав нинішнього держсекретаря Ентоні Блінкена “підтвердити дотримання США Декларації Помпео від 25 липня 2018 року, в якій Сполучені Штати зобов’язалися “не визнавати претензії Кремля на суверенітет над територією, захопленою силою всупереч міжнародному праву”.

“США мають відновити “стратегічний діалог” з Україною щодо основних питань геостратегічного значення. Зустрічі державного секретаря та міністра оборони США з українськими колегами двічі на рік поставили б це на правильні рейки”, – вважає Волкер.

На його переконання, Сполученим Штатам також слід “поновити наполягання на здійсненні Україною далекосяжних реформ”. “США можуть також допомогти … співпрацюючи з Україною над удосконаленням ключових антикорупційних та правоохоронних установ, які досі не реалізували свій потенціал”, – заявив дипломат.

Крім того, на його думку, США “мають приєднатися до ЄС, МВФ та інших міжнародних прихильників, щоб допомогти Україні впровадити далекосяжне антимонопольне законодавство”.

“Таку дорожню карту США можуть легко та ефективно запровадити. Але США мають діяти швидко, оскільки сили, які виступають проти такого порядку денного, вже мобілізуються”, – написав Волкер.

Курт Волкер

Курт Волкер – провідний фахівець у галузі зовнішньої та національної політики США з близько 30-річним досвідом роботи в різних державних, академічних та приватних структурах. Він працював Спеціальним представником США з питань переговорів в Україні з 2017 по 2019 рік, а також послом США в НАТО в 2008-2009 роках. Наразі посол Волкер є керуючим директором, міжнародним директором та співголовою дорадчої ради BGR Group, яка надає послуги з питань уряду, зв’язків з громадськістю та ділових консультацій широкому колу клієнтів.

З 2012-2019 рр. Посол Фолкер був виконавчим директором засновника Інституту міжнародного лідерства Маккейна, що входить до штату Університету штату Арізона у Вашингтоні, округ Колумбія. Він залишається старшим радником Атлантичної ради; довірена особа Американського коледжу Середземномор’я в Екс-ан-Провансі, Франція; довірена особа Угорського фонду ініціатив; член Міжнародної консультативної ради GLOBSEC; і член Міжнародної консультативної ради Інституту миру США.