Європейська асоціація місцевої демократії ALDA визнала Дніпро найбільш успішним містом України за прозорістю розвитку місцевого самоврядування

08.10.2020 17:21   -

На тлі постійного тиску центральних органів влади на місцеве самоврядування міжнародні демократичні інституції визнали Дніпро найбільш прозорим містом в Україні. Відповідний диплом лідера місцевого самоврядування Європейська асоціації місцевої демократії ALDA і Фонд імені Конрада Аденауера передали Дніпру під час конференції в Брюсселі – в присутності депутатів Європарламенту, мерів міст та іноземних дипломатів.

Європейська асоціація місцевої демократії – це неурядова організація, яка займається пропагандою належного управління та участю громадян на місцевому рівні. ALDA фокусується на діяльності, яка сприяє співпраці між місцевою владою та громадянським суспільством. Створена за ініціативою Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, з 1999 року ALDA працює в Європейському Союзі та в його сусідських країнах.

Під час свого онлайн включення мер Дніпра Борис Філатов заявив, що система ефективного місцевого самоврядування повинна вибудовуватися на рівні держави, і розвиток в Україні та інших країнах пострадянського простору – це передача центральною владою достатніх повноважень громадам.

«Люди – наш головний капітал. Вони – найкращі експерти в питаннях поліпшення власних вулиць і мікрорайонів, де вони проживають. У міста є ряд ефективних програм. При цьому вони, в якійсь мірі, є симулякром. Міста повинні отримати реальну децентралізацію, право адміністрування місцевих податків і регулювання грального бізнесу. Тільки люди на місцях повинні приймати ці рішення. Це – наша консолідована думка», – повідомив Борис Філатов.

Мер Дніпра подякував представникам міжнародної спільноти і запросив їх відвідати Дніпро – коли це дозволить ситуація з пандемією.

В цілому, в Дніпрі за останні п’ять років команді Бориса Філатова вдалося створити великий пласт можливостей для самоорганізованих громадян. Це – якісне оновлення складу Громадської ради при міському голові, куди увійшли відомі в місті та країні експерти і громадські діячі, готові мотивувати людей. Дніпро також знаходиться в українській трійці лідерів за масштабністю партиципаторного фінансування і є єдиним містом, де в цій ініціативі можуть брати участь ОСББ. У наступному році заплановано розширення цього бюджету, а одним із пріоритетів міської влади є збільшення співфінансування програм для громадян.