Газу спочатку дозволили здорожчати, а тепер з цим героїчно боротимуться в уряді

14.01.2021 12:04   -

З ініціативи Президента тарифи на газ для населення буде знижено, – повідомляє Офіс президента. А Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» готова забезпечити природним газом побутових споживачів за регульованою ціною 6,99 грн за куб. м до завершення карантину або опалювального сезону, –  поінформував Департамент з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».

Зазначається, що тариф 6,99 за куб. м діятиме в рамках тарифного плану «Місячний». А для клієнтів, які оформили тарифний план «Річний», вартість газу не зміниться і становитиме 4,73 грн, 5,24 грн та 6,45 грн за куб. м, відповідно до умов договорів.

«Також ГК «Нафтогаз України», як постачальник «останньої надії», готова прийняти всіх побутових споживачів, постачальник яких не зможе або відмовиться постачати газ за регульованою ціною», – йдеться у повідомленні.

«Розуміємо, що запровадженням регульованих цін на газ уряд зробив вимушений крок, викликаний потужною протидією приватних постачальників розвитку ринку газу та переходу споживачів до нових постачальників газу. Щодня ми отримуємо скарги від споживачів, які не можуть знайти свій ЕІС-код, яким погрожують нарахувати вигадані борги за «температурні» коефіцієнти чи відрізати газ нібито за неправильно оформлені документи», – зазначив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів планує на період карантину, або до кінця опалювального сезону запровадити державне регулювання тарифів на газ. Державна ціна має скласти 6,99 гривні за куб. м газу, –  повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду.

«Пропонується запровадити в Україні для всіх побутових споживачів державне регулювання ціни на газ на період до завершення карантинних обмежень або поточного опалювального сезону. Пропонована ціна 6,99 грн за кубометр. На сьогодні це найнижча ціна на українській біржі», – сказав Шмигаль.