Фінансові махінації на мільйони гривень: братам Медведчука і Козака повідомили про підозру

11.06.2024 12:35   -

СБУ та ДБР звинуватили братів екснардепів Медведчука та Козака у держзраді та фінансових махінаціях. Про це повідомляє “Дніпро Оперативний” із посиланням на Службу безпеки.

Служба безпеки України та Державне бюро розслідувань зібрали докази злочинної діяльності Сергія Медведчука та Богдана Козака – братів колишніх народних депутатів Віктора Медведчука і Тараса Козака, яких підозрюють у державній зраді.

Всі четверо наразі переховуються за межами України, ведучи підривну діяльність на користь рф. Під час слідства встановили, що Сергій Медведчук та Богдан Козак брали участь у фінансових махінаціях, які завдали шкоди Україні протягом 2017-2023 років. За їхньої участі, мільйони гривень були виведені в “тінь”, що призвело до ненадходження понад 75 млн гривень податків до державного бюджету. Ці кошти використовувалися для фінансування війни рф проти України.

Для реалізації злочинної схеми чоловіки використовували львівську компанію з виробництва будівельних матеріалів, яку контролювали як бенефіціарні власники. 

Топменеджмент підприємства не обліковував частину продукції та нелегально продавав її третім особам, ухиляючись від сплати податків. Директор і бухгалтер компанії вносили недостовірні відомості до фінансово-звітної документації.

Судово-економічна експертиза, ініційована СБУ, підтвердила факти нанесення державі збитків на мільйони гривень та привласнення цих коштів на користь Сергія Медведчука та Богдана Козака.

На підставі зібраних доказів Сергію Медведчуку та Богдану Козаку заочно повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів). Дії їхніх спільників – директора і бухгалтера компанії, що залишилися в Україні, додатково кваліфіковані за ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення).

Розслідування триває для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності. Зловмисникам загрожує тюремне ув’язнення.