У Дніпропетровської облради виявили труднощі із законодавством

27.10.2017 13:15

Члени коаліції «Прозорі Ради» провели комплексний моніторинг роботи Дніпропетровської обласної ради і виявили, що у цьому органі є проблеми у дотримання ґендерного та антикорупційного законодавства. За результатами аналізу, рівень відповідності чинному законодавству України складає лише 71% з 14 проаналізованих антикорупційних норм та 33% з 6 проаналізованих ґендерних норм.

Про це повідомляє інтернет-видання "ДНЕПР. ГЛАВНОЕ" з посиланням на прес-службу ГО "Інститут реформ та інновацій".

Так, наприклад, порядок доступу громадян на засідання постійних депутатських комісій Дніпропетровської обласної ради прописаний у Розділі ІV не відповідає Закону України «Про доступ до публічної інформації». Також не прописано порядок оприлюднення протоколів, висновків та рекомендацій постійних депутатських комісій ради.

Щодо регламентів, то в них не прописано порядок доступу громадян на засідання постійних депутатських комісій облради, відсутній порядок звітування депутатів ради перед виборцями.

Читайте также: Почему у Глеба Пригунова не приживается Prozorro?

Що стосується ґендерних питань, то у регламенті не визначено уповноважену особу з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків, як це передбачено у ст. 12 Закону України “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків”. Не дотримано принципів врахування ґендерної рівності при розподілі посад керівників структурних підрозділів виконавчого комітету ради, голів постійних депутатських комісій ради та членів виконавчого комітету ради.

У той же час під час аналізу було виявлено, що Дніпропетровська обласна рада долучилась до запровадження кращих практик підвищення рівня прозорості, відкритості та підзвітності органів місцевого самоврядування. Серед них можна виділити такі як публікації на офіційному веб-сайті інформації про видаткову частину бюджету за сферами, установами та організаціями та затверджено рішення “Про здійснення допорогових закупівель товарів, робіт і послуг із застосуванням системи електронних закупівель”.

Читайте также: Глава облсовета Пригунов затягивает решение по петициям

Наразі питання підвищення рівня публічності, прозорості та підзвітності органів місцевої влади – одне із найбільш значимих на місцях. Оскільки це впливає на якість надання послуг, залучення населення до політичного процесу та впровадження політики, спрямованої на реалізацію законних прав та інтересів громадян. У свою чергу це сприятиме формуванню довіри та поваги до інститутів влади.

Читайте также: Чиновники Дніпропетровщини просять Порошенко прибрати "смотрящих"

Как это повлияет на рейтинг:
Комментарии
Последние записи в блогах

«Українське товариство охорони пам’яток історії та культури Рівненської області» по завершенні Колядних свят, 23 січня 2020 року, урочисто передало величного Дідуха, який стояв на майдані Незалежності у Рівному, на постійне експонування до Національного центру народної культури у м. Києві – музею Івана Гончара.

Подробнее

Декларування доходів, отриманих фізособою за послуги, надані іншій фізособі

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що дохід з джерелом їх походження з України – будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України.

Норми встановлені п.п. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Подробнее

Про справляння у 2020 році платежів за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що ДПС України надала наступні рекомендації стосовно справляння у 2020 році платежів за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів.

Подробнее

Зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що 19.01.2020 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 21.10.2019 № 436 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Наказ № 436) (зареєстровано у Міністерстві юстиції України від 23.12.2019 за № 1278/34249), яким внесено зміни до наказу Міністерства фінансів України від 24.11.2014     № 1162 «Про затвердження Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України від 03.12.2014 за № 1553/26330.

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы продажу украинской земли?
Да
Нет
Не знаю