У Дніпрі показали, як працює сучасна каналопромивна машина

16.07.2020 18:23   -

Для очищення підземних труб, що ведуть до колекторів, у Дніпрі використовується сучасна та унікальна каналопромивна машина. Завдяки великій потужності водних насосів – до 530 атм, вона допомагає вимити з труб будь-які засмічення. Машину використовують там, де зробити прочищення вручну чи за допомогою іншої техніки – неможливо.

«Вона прочищає труби, які від дощоприймачів йдуть до колектору. Вони знаходяться на глибині десь до двох метрів під землею, мають невеликий діаметр і робітники фізично просто не можуть до них дістатись та вичистити. Унікальність машини в тому, що вона має два насоси, які за допомогою потужного тиску води прочищають труби від забруднення. Якщо навіть каміння застрягло посеред труби – вода все вибиває», – розповів під час виїзної пресконференції 16 липня заступник директора КП «Гідроспоруди» Михайло Ступак.

Спочатку робочі прочищають дощоприймачі вручну та, де це можливо, за допомогою спеціального трактора, а потім – запускають каналопромивну машину.

«Після злив у дощоприймачі потрапляє пісок, сміття, пластикові пляшки, каміння – все це йде з водою до труб і засмічує їх. Вони повністю закриті, дістатися до них ми не можемо, тож без такої техніки не обійтись. Вона дуже зручна та потужна, вимиває пісок, сміття, глину, каміння», – зазначив слюсар аварійно-відновлювальних робіт КП «Гідроспоруди» Костянтин Губанов.

У районі будинку №32 по пр. Яворницького робітники комунального підприємства прочистили три дощоприймачи – вони всі з’єднані під землею трубами, які ведуть до колектору.

«Живу тут неподалік, чистка дощоприймачів – це якраз те, що зараз дуже потрібно, це треба робити і радує, що їх не просто чистять, а промивають, тож коли буде дощ, вода буде краще та скоріше стікати до дощоприймачів», – зазначила мешканка Дніпра Олена.