Командувач ООС нагородив футболіста Романа Зозулю медаллю «За звитягу та вірність»

13.05.2020 11:16
41
Автор:

Відомого українського футболіста Романа Зозулю нагородили медаллю від Командувача ООС «Операція об’єднаних сил. За звитягу і вірність«.

Звичайно, можна поважати вчинки спортсмена Романа Зозулі і його проукраїнську позицію. Звичайно, можна зрозуміти, що він достойний якоїсь нагороди як волонтер, що багато допомагає армії і просто людям.

Але чому спортсмен і волонтер Зозуля отримав медаль «ЗА ЗВИТЯГУ І ВІРНІСТЬ» від Командувача ООС генерал-лейтенанта В. Кравченка? Звитяга — річ, що у первинному смислі означає саме військову мужність і доблесть, проявлені у бою. Є багато нагород, що підкреслюють активну громадянську позицію і волонтерські зусилля — чому б не нагородити Романа такими відзнаками?

А поки відомі особистості отримують нагороди «За звитягу», справжні захисники України, ветерани і учасники бойових дій, часто обходяться скромним нагрудним знаком «УЧАСНИК АТО». А орден «За мужність», як правило, дають у нас посмертно.

Спортсмен отримує відзнаку «ЗА ЗВИТЯГУ», а ветеран із двома пораненнями отримує значок «УЧАСНИК АТО» — ось така у нас логіка нагород. Черговий зразок того, що нагороди у нас не можна заслужити — їх можна отримати «особливим» способом. Нещодавно Зозуля закупив партію масок и тестів для ЗСУ — може це і є причина його нагородження почесною медаллю?

Зозуля закупил маски и тесты на COVID-19 для ВСУ

Наразі, тут питання не до Романа — йому подяка за його справи. Питання до тих, хто нагороджує військовими відзнаками на свій власний розсуд.

Справжнім захисникам України, що пройшли пекло війни, залишається шкодувати, що у них немає грошей на маски для генералів і чекати своїх заслужених нагород. А поки ми даватимемо нагороди не тим, хто їх справді заслужив, а тим, кому вигідніше і доцільніше — країна існуватиме у полоні корупції, кумовства і дешевого піару.