Дніпряни можуть звернутися до архіву в багатьох справах

10.04.2021 11:04   -

Архівне управління Дніпра – це 3 526 фондів, 91 343 справи завважки 183 тонни. Документи охоплюють 1920–2020 рр, – повідомляє Дніпровська міська рада.

Звернутись до архіву дніпряни можуть, коли необхідно:

  • підтвердити право власності на земельну ділянку, гараж, квартиру, період роботи у територіальних і дільничних виборчих комісіях;
  • отримати довідку про перейменування вулиць, нумерацію будинків, відомості про трудовий або пільговий стаж та заробітну плату (якщо підприємство ліквідовано);
  • дізнатися щодо наявності документів з кадрових питань та місце їхнього зберігання тощо.

Окрім того, архівне управління Дніпра консультує щодо ліквідації підприємств, архівної справи і діловодства, проведення експертизи цінності документів і таке інше.

За словами головної спеціалістки сектору формування Національного архівного фонду, діловодства та контролю архівного управління департаменту забезпечення діяльності виконавчих органів Дніпровської міської ради Аннети Кирилюк, архівні послуги не належать до категорії запитів, які підпадають під дію Закону України «Про доступ до публічної інформації».

«Запити щодо отримання інформації за архівними документами потребують ретельного вивчення, виявлення заявлених відомостей у документах, оформлення відповідної архівної довідки (витягу). Термін виконання такого запиту – 30 днів. Архівні послуги – платні, окрім надання довідок судам і правоохоронним органам, юридичним особам, які передали документи на зберігання, а також необхідних для забезпечення соціального захисту громадян, архівних документів для користування у читальному залі», – підкреслила під час пресконференції 8 квітня Аннета Кирилюк.

Архівне управління розташоване за адресою: вул. Орловська, 33-А. Через карантин особистий прийом громадян призупинено. Звертатися можна за телефонами: (056) 720-70-08, (056) 720-70-09 або на електронну адресу archiv@dmr.dp.ua. Також можна залишати заяви на отримання інформації у скринці при вході в будівлю. Після скасування карантинних обмежень приймальні дні – вівторок, четвер (з 10:00 до 13:00 та з 14:00 до 16:00) для консультацій, або в читальному залі (якщо відомі точні пошукові данні необхідного документа).