Як у Дніпрі після локдауну проводять лікувальну фізкультуру та реабілітацію для підопічних терцентру

26.01.2021 10:56   -

У Дніпровському міському територіальному центрі соціального обслуговування відновили заняття з лікувальної фізкультури та реабілітації після локдауну.

«Під час локдауну ми змушені були припинити надання послуг денного відділення. Однак наші фахівці продовжували працювати онлайн. Після послаблення карантинних обмежень надання послуг відновилося. Наші підопічні можуть відвідувати спортивні та творчі заняття, а також вивчати комп’ютерну грамоту. Оскільки карантин все ж таки триває, у центрі ми дотримуємося усіх протиепідеміологічних вимог: тобто дистанціюємося, носимо маски, всюди розставлені санітайзери, проводиться вологе прибирання та провітрювання приміщень», – зазначила завідувачка відділення денного перебування відділу КУ «Дніпровський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» ДМР у Шевченківському районі Світлана Біленко.

Заняття проводяться щодня та тривають 45 хвилин. Кожне тренування проходить під наглядом тренера та лікаря. Перед початком занять в учасників групи вимірюють тиск, температуру, пульс і визначають рівень навантаження. Комплекс фізичних вправ для підопічних центру соціального обслуговування розроблений не тільки для загального зміцнення здоров’я, а й для профілактики вірусних інфекцій та COVID-19.

«Для наших підопічних ми створили цілий комплекс вправ з елементами пілатесу, йоги, цигун. Також ми виконуємо дихальну гімнастику для профілактики респіраторних захворювань та коронавірусу. Водночас ми впроваджуємо реабілітаційну методику для людей, які перехворіли на COVID-19. Вона складається з фізичних, фізіотерапевтичних вправ, а також вправ психоемоційної корекції», – розповіла фахівчиня з фізичної реабілітації Тетяна Мельниченко.

Підопічні тертцентру задоволені відновленням тренувань.

«Ми дуже чекали на завершення локдауну, щоб знову відвідувати заняття у нашому територіальному центрі. Тут прекрасні кваліфіковані фахівці. Після тренувань завжди відчуваєш бадьорість і життєрадісність. Окрім того, тут дотримуються карантинних норм, ми почуваємо себе у безпеці. Це життєво необхідна підтримка», – сказала підопічна центру Світлана Стрижельчик.

«Під час локдауну я намагалася займатися онлайн, однак для мене це важко, коли немає живого спілкування. До того ж фахівці центру вирішують в індивідуальному порядку коли і яке фізичне навантаження потрібне людині. Радує те, що тут завжди чисто, суворо стежать за дотриманням протиепідеміологічних заходів, у цьому плані ми абсолютно спокійні», – зауважила підопічна Людмила Шуракович.