Завдав державі збитків на 93 мільйони гривень: на Київщині викрили посадовця сільської ради

23.06.2024 17:06   -

Кіберполіцейські та детективи БЕБ викрили керівника фінансового відділу однієї з сільських рад Київської області, який всупереч закону не перерахував кошти від ПДФО до держбюджету на потреби захисників України. Натомість посадовець направив гроші на інші видатки сільради. Про це повідомляє 49000 з посиланням на Кіберполіцію України.

Встановлено, що на рахунках сільської ради на Київщині було акумульовано кошти із податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) у сумі понад 93 млн грн. Відповідно до чинного законодавства, гроші повинні спрямовуватись до державного бюджету на потреби оборони. А саме – для Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України на здійснення заходів із закупівлі спеціальної техніки, та Міністерство оборони України для закупівлі артилерійських систем для українських воїнів.

Детективи Бюро економічної безпеки встановили, що перерахування коштів з місцевого бюджету до державного було здійснено шляхом залучення кредиту з єдиного казначейського рахунку.
Керівник фінвідділу сільської ради, знаючи про необхідність погашення кредиту, не вжив відповідних заходів та не видав розпорядження. Натомість відповідну суму коштів було використано на інші видатки сільської ради.

Таким чином, згідно з висновком судово-економічної експертизи, розмір завданих збитків державному бюджету перевищив 93 млн грн.

Керівнику фінансового відділу сільради повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 367 (Службова недбалість) КК України. Йому загрожує до 5 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.