З початку літа у водоймах потонуло більше 30 дітей, – ДСНС

29.06.2020 11:14   -

Державна служба з надзвичайних ситуацій повідомляє про велику кількість загиблих на водоймах із початком літа. Серед них – більше 30 дітей.

Нещасні випадки із дітями трапились як під час самостійного відвідування водойм, так і в присутності дорослих.

Спека, поєднана із тривалими літніми канікулами і примножена недостатнім батьківським доглядом, на жаль, змушує рятувальників вкотре наголосити на безпеці дітей. На прикладі тривожної статистики, яка свідчить про те, що з початку червня вода вже забрала життя більш ніж тридцяти дітей, Служба порятунку закликає дорослих посилити контроль за тим, як саме юні українці проводять своє дозвілля. Трагічні випадки трапляються не лише тоді, коли діти самостійно відвідують ставки та річки. Більш того, переважна кількість надзвичайних подій стаються мало не на очах у дорослих“, – повідомляється на сайті ДСНС.

Рятувальники наголошують на неухильному дотриманні правил безпечної поведінки на воді.

Основними умовами для безпечного відпочинку є:

  • правильний вибір місця для купання; 
  • суворе дотримання правил безпеки під час плавання; 
  • постійний контроль за дітьми з боку дорослих; 
  • категоричне “НІ” алкогольним напоям, адже у стані сп’яніння люди втрачають пильність і не можуть адекватно зорієнтуватися у разі небезпечної ситуації.

Державна служба з надзвичайних ситуацій окремо звертається до батьків: у період літніх канікул, слідкуйте за дозвіллям дітей та не дозволяйте їм самостійно відвідувати навіть найменші водойми!“, – наполягають рятувальники.