З квітня почнеться весняний призов. Як і раніше, строковики не залучаються до виконання бойових завдань, а у здобувачів освіти – відстрочка
Президент Володимир Зеленський затвердив дати військового призову на строкову службу в 2021 році, – йдеться в указі президента №71/2021.
Відповідно до указу, призивати на строкову службу будуть у квітні-червні та у жовтні-грудні 2021 року. Кабміну також доручено визначити кількість призовників, яких планують призвати цього року.
«Цьогоріч звільнення в запас військовослужбовців, які вислужили встановлені строки строкової військової служби, передбачено провести у квітні – липні та в жовтні – грудні. У січні 2022 року будуть звільнені військові, яких було призвано в липні 2020 року (у зв’язку з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19)», – йдеться в повідомленні.
В Офісі президента зазначили, що призовні комісії розпочнуть роботу 1 квітня та 1 жовтня 2021 року відповідно, – повідомляє radiosvoboda.
У 2021 році на строкову військову службу планують призвати на 2 тисячі призовників більше, ніж у минулому році. До лав Збройних сил, Нацгвардії, Держприкордонслужби і Держспецслужби транспорту планують призвати близько 32 тисяч осіб.
«Проведення призову на строкову військову службу до Збройних сил України забезпечує співвідношення частки військовослужбовців-строковиків до частки військовослужбовців за контрактом 15:85%. Таким чином, частка строковиків у загальній чисельності війська з кожним роком продовжуватиме зменшуватись», – розповіли в ОПУ.
У вересні 2020 року Верховна Рада прийняла законопроєкт, який передбачає призов на військову службу резервістів першої черги, тобто тих, хто вже відслужив строкову службу або був мобілізований.
Також Рада розглядає законопроєкт про територіальну оборону. Він передбачає виведення формувань тероборони зі складу Збройних сил і створення окремих легкоброньованих частин. Також пропонують дозволити бійцям зберігати зброю вдома.
Відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України, призвані до Збройних сил України та інших військових формувань строковики не залучаються до виконання бойових завдань в районі проведення Операції об’єднаних сил, заявили в Офісі президента.
В ОПУ зауважили, що не підлягатимуть призову та надається відстрочка для здобуття освіти на весь період навчання громадянам призовного віку, які навчаються:
- у закладах загальної середньої освіти ІІІ ступеня та професійної (професійно-технічної) освіти з денною формою навчання;
- у закладах фахової передвищої освіти з денною формою навчання, серед іншого під час здобуття початкового рівня (короткого циклу) та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за програмами ступеневої системи освіти;
- у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, серед іншого під час здобуття наступного ступеня освіти;
- у закладах середньої або вищої духовної освіти з денною формою навчання;
- в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва.
Також відстрочка від призову на строкову військову службу надається громадянам за сімейними обставинами, для продовження професійної діяльності та за станом здоров’я, додали в ОПУ.