Виверження вулкану на Ла-Пальмі завдало острову збитків на €700 млн

20.11.2021 11:34   -

Суму збитків від виверження вулкана Кумбре-Вʼєха на іспанському острові Ла-Пальма, яке не вщухає з 19 вересня, оцінюють у близько €700 мільйонів, – повідомляє dpa-international.

«Ми все ще перебуваємо в середині катастрофи», — заявив прем’єр регіонального уряду Канарських островів Анхель Віктор Торрес.

Він наголосив, що сума збитків збільшуються кожної хвилини, через що влада називає цей період «найгіршим в історії».

Наразі активність вулкана в останні тижні неухильно зменшується, а потоки лави значно сповільнилися, тож у регіон почали навідуватись туристи.

Виверження вулкана на Ла-Пальмі розпочалося 19 вересня. Лава знищила понад тисячу будівель та десятки доріг, а острів оголосили зоною лиха. Лава покрила понад 600 гектарів сільськогосподарських угідь, а також частину близьких до вулкана міст та доріг. Потоки, які ринули в океан, сформували новий півострів, збільшивши площу Ла-Пальми.

Захід острова постраждав не тільки від лави, а й від попелу, який буквально покрив усе.

Виверження триває понад 60 днів. Головною новиною є те, що кількість землетрусів досягла історичного максимуму, що сталося разом із зростанням активності. Коли все більше лави досягло океану, гаряче повітря спричинило торнадо. Через посилення активності вулканічний дим досяг Сполученого Королівства та Ірландії, спричинивши там погану якість повітря. У цьому відео піде мова про те, що, ймовірно, станеться далі з вулканом на іспанських Канарських островах.