Вимога пред’явити сертифікат вакцинації не є порушенням медичної таємниці, – МОЗ України

07.11.2021 10:33   -

Противники вакцинації останнім часом активно апелюють до норм законодавства, відзначаючи, що вимога вакцинуватися, як і вимога надавати сертифікат про вакцинацію – є порушенням закону і прав громадянина. У Міністерстві охорони здоров’я України наголосили, що вимога надавати інформацію про свої щеплення, зокрема від коронавірусу, є цілком законною.

Тобто, правоохоронці мають повне право попросити у громадянина показати свій сертифікат про вакцинацію, а роботодавці – вимагати довідку, щоб допускати до роботи.

Міністерство охорони здоров’я інформує, що відповідно до статті 39-1 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. Тобто медична таємниця містить звернення до лікаря чи діагноз, а в документах про вакцинацію цих жодних відомостей немає. Таким чином, правоохоронці під час перевірок дотримання карантинних правил можуть вимагати у громадян пред’явити COVID-сертифікат, не порушуючи при цьому закон“, – повідомляє МОЗ.

Також у МОЗ нагадали, що якщо відвідувачі громадських закладів у червноих епідеміологічних зонах відмовляються надати документи про вакцинацію, то суб’єкт господарювання має повне право відмовити у своїх послугах. У першу чергу йдеться про те, що заклади мають дотримуватись правил роботи в час карантину, затверджених Постановою Кабміну №1236.