Венесуела відтепер матиме купюру в 1 мільйон

06.03.2021 21:50   -

Центральний банк Венесуели заявив у п’ятницю, що введе банкноту вартістю 1 мільйон боліварів з наступного тижня, оскільки роки безперервної гіперінфляції продовжують бити вартість ураженої кризою валюти південноамериканської країни.

Нова банкнота коштуватиме лише 52 американські центи за поточним офіційним курсом. За даними центрального банку, міжрічна інфляція становила 2665% станом на січень.

На додаток до банкноти на 1 мільйон боліварів, центральний банк заявив, що введе в обіг банкноти на 200 000 і 500 000 боліварів, які будуть в обігу поряд із банкнотами на 10 000, 20 000 та 50 000 боліварів, які зараз перебувають в обігу, – повідомляє Reuters.

Venezuela – BanknoteNews

“Нові банкноти номіналом 200 тис. (0,11 долара), 500 тис. ($0,27) і 1 млн суверенних боліварів ($0,53) почнуть поступово вводитися в обіг з 8 березня 2021 року”, – говориться в повідомленні Центробанку.

Там висловили впевненість в тому, що нові купюри задовольнять потреби національної економіки.

Венесуела майже три роки перебуває в стані важкої соціально-економічної кризи. За підсумками 2018 року інфляція в країні становила 1,7 млн ​​відсотка, а 2019 – понад 9 585 відсотків. Як один із заходів зміцнення економіки влада країни ввела нову валюту – суверенний болівар, однак і його курс сильно впав: нині 1 долар США коштує понад 1,8 млн боліварів.

У лютому 2020 року агентство Bloomberg повідомило, що друкувати нові банкноти для Венесуели буде російська компанія “Гознак”, причому планується випустити 300 млн нових банкнот номіналом від 10 тис. до 50 тис. суверенних боліварів. У самій компанії відмовилися це коментувати

Роки гіперінфляції та ерозії вартості болівару змусили венесуельців використовувати банкноти в доларах США для багатьох повсякденних операцій. Президент Ніколас Мадуро назвав неформальний процес доларизації “випускним клапаном”, одночасно звинувативши санкції США в бідах економіки.

Критики заявляють, що корінь економічного краху Венесуели лежить в інтервенціоністській політиці Мадуро та його попередника і наставника соціаліста Уго Чавеса.

В даний час понад 37 штук дефіцитних 50 000 купюр купують кілограм цибулі , ціна якого змінюється майже щодня, а в четвер коштувала 2,3 болівара, або 1,22 долара.

Більшість венесуельців виграють менше двох доларів на місяць .

За останні роки дефіцит паперових грошей також поглибився. Клієнти венесуельських банків в середньому не можуть зняти максимум 400 000 боліварів готівкою на день , залежно від кількості штук, доступних у кожному відділенні банку.

На практиці економіка доларизується, оскільки болівар не має жодної цінності.

Лідер венесуельської опозиції Хосе Герра попередив, що вартість друку трьох нових банкнот може бути вищою, ніж купівельна спроможність цих банкнот.

«Якщо ви правильно підрахуєте арифметику, цілком можливо, що вартість друку 3 нових банкнот буде більшою, ніж їх купівельна спроможність “, – зазначив він.

Новий мільйон боліварів насправді еквівалентний 100 трильйонам боліварів після двох конверсій валют, при яких з валюти було ліквідовано вісім нулів.