Українці уже витратили мільярд гривень, отриманих за вакцинацію
З початку запуску програми «єПідтримка», 19 грудня 2021 року, понад 6,7 млн українців подали заявки в «Дії» на отримання 1000 гривень за вакцинацію, – повідомляє Урядовий портал.
За три тижні дії програми громадяни отримали майже 6,4 мільярда гривень, з яких мільярд уже витратили.
За видами витрат найпопулярнішими стали:
- книжкові магазини — 361 млн грн;
- кінотеатри — 300 млн грн;
- театри, концерти та розважальні послуги — 138 млн грн
- залізничні та авіа пасажирські перевезення — 134 млн грн;
- спорт — 90 млн грн.
З другої половини січня 2022 року програму розширять — українці, старші за 60 років, зможуть витратити ці кошти на придбання ліків. Гроші потрібно витратити упродовж чотирьох місяців з моменту отримання.
Сама програма триватиме рік — до 18 грудня 2022 року та реалізовуватиметься в декілька етапів. На першому етапі, отримання коштів відбуватиметься через додаток «Дія», а на другому етапі (ІІ-ІІІ квартал 2022 року) гроші виплачуватимуть на руки (але над цим механізмом ще працюють).
6 січня в Україні дозволили бустерну вакцинацію для всіх людей від 18 років. Бустером бажано щепитись в період від 6 до 9 місяців після отримання другого щеплення. Вакцинуватимуть препаратами Moderna або Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати щеплення. Згенерувати його можна буде в «Дії» орієнтовно наприкінці січня 2022 року. А до цього буде чинним сертифікат про попередню повну вакцинацію.
У 2022 році в Україну мають доставити майже 42 мільйони доз вакцини — цього має вистачити для ревакцинації двома дозами 70% дорослого населення країни.