Українська фармацевтична компанія постачатиме китайську вакцину в Україну

12.01.2021 11:41   -

Група фармацевтичних компаній «Лекхім» уклала угоду щодо постачання у І півріччі 2021 року 5 млн. доз вакцини проти COVID-19 з провідним китайським виробником вакцин Сіновак (Sinovac Biotech)

Згідно цієї угоди Група фармацевтичних компаній «Лекхім» є офіційним та ексклюзивним постачальником вакцини  CoronaVac (Sinovac Biotech) в Україну.

Вже у березні 2021 року Україна зможе отримати вакцину проти коронавірусу виробництва Sinovac Biotech, ефективність якої доведена клінічними дослідженнями, а у 2022 році – налагодити виробництво вакцини на українському підприємстві ПрАТ «Лекхім-Харків»

Група фармацевтичних компаній «Лекхім» та компанія Sinovac Biotech, які являються партнерами, досягли угоди в переговорах, що тривали протягом 10 місяців, відносно співробітництва по питанню дистрибуції та локалізації виробництва в Україні вакцини проти вірусу SARS-CoV-2, який викликає хворобу COVID-19, терміном на 5 років.

Крім продажу вакцини CoronaVac китайського виробництва, співробітництво передбачає організацію масштабного виробництва готових лікарських форм вакцин (в тому числі CoronaVac) з 2022 року в Україні («Лекхім-Харків»), а з 2025 року планується організувати повний цикл виробництва основного переліку вакцин.

Sinovac Biotech

Сіновак (Sinovac Biotech) – лідируюча китайська компанія по виробництву вакцин, заснована у Пекіні в 2001 році. Потужність виробництва в рік складає від 300 до 500 млн. доз, 6 типів різних вакцин для людей та тварин.

Сіновак став провідним розробником нових вакцин у Китаї, заснувавши свій науково-дослідницький підрозділ Sinovac Research & Development Co., Ltd, який співпрацює з провідними державними інститутами та університетами, включаючи пекінський університет, та іншими державними центрами та організаціями. За час існування компанії, вакцинами виробництва Сіновак було здійснено понад 3 мільярди вакцинацій, в тому числі 59 млн. з яких – у дітей.

В 2004 році Сіновак вдало завершив розробку, доклінічну та першу фазу клінічних випробувань вакцини проти вірусу SARS-CoV (першого типу). Проте розповсюдження вірусу зупинилось, та не набуло пандемічних масштабів. Розробку вакцини на той момент призупинили. Саме ці розробки дозволили швидко почати роботу по створенню вакцини проти вірусу SARS-CoV-2, який викликає хворобу COVID-19.

Група фармацевтичних компаній «Лекхім»

Група компаній «Лекхім» – сучасна фармацевтична компанія, яка посідає лідируючі позиції серед вітчизняних підприємств по розробці, виробництву та реалізації якісних та доступних лікарських засобів за міжнародними стандартами GMP в усіх терапевтичних напрямках.

Компанія заснована  у 1992 році. За час існування компанії було побудовано два абсолютно нових заводи.  До складу групи компаній «Лекхім» входять три підприємства: ПрАТ «Технолог» (м. Умань) (на завершальній стадії отримання перекваліфікації ВООЗ),  АТ «Лекхім-Харьков» (м. Харків) та управляюча компанія АТ «Лекхім» (м. Київ). Окрім того, розпочато будівництво заводу  в м. Обухів. До номенклатури Групи компаній «Лекхім» входять більш ніж 200 найменувань лікарських засобів (таблетки, капсули, ампули, флакони, супозиторії, розчини). Більш 60% найменувань продукції, яка випускається – це життєво необхідні препарати. Щорічно на ринок України виводиться до 15 нових лікарських форм. Група компаній «Лекхім» постачає свою продукцію в 34 країни світу (СНГ, ЄС, Великобританія, Азія та Африка).

Вакцина  CoronaVac

CoronaVac поєднує стійкість до різних штамів SARS-CoV-2: під час розробки використані 12 штамів із Китаю, Італії, Іспанії, Швейцарії, Германії, Великобританії.

CoronaVac – інактивована вакцина. У ній використовується традиційний для вакцин механізм, коли неживий вірус, який не може реплікувати в клітинах людини, використовується для активізації імунної системи.

Інститут Бутантан в Сан-Паулу, один з провідних біомедичних дослідницьких центрів країни, заявив, що вакцина CoronaVac довела свою безпеку в результаті  досліджень. Випробування третьої фази китайської вакцини вже пройшли в Бразилії та Індонезії. В Бразилії взяли участь 13 тис. добровольців, в Індонезії – 1,6 тис. добровольців. Це перші результати глобальних випробувань Sinovac третьої фази. Продовжуються випробування в Туреччині та Чілі.

Поставка вакцини в Україну запланована на квітень-травень 2021 року, заявили на прес-конференції з офіційним та ексклюзивним постачальником вакцини CoronaVac (Sinovac Biotech) в Україну – групою компаній «Лекхім».