Угорщина заявила, що Україна “не отримає і копійки” з бюджету ЄС, доки не виконають їхню вимогу

29.09.2023 12:00   -

Глава адміністрації прем’єр-міністра Угорщини Сергій Гуйяш заявив, що Україна не отримає жодної копійки грошей з бюджету ЄС, доки повне фінансування не отримає сама Угорщина. Справа в тому, що для фінансової допомоги Україні потрібна згода всіх країн-ЄС, тому угорська влада фактично загрожує всьому Євросоюзу.

Таку заяву Гуйярш озвучив на урядовому брифінгу. “Для зміни бюджету ЄС потрібна одноголосна підтримка всіх членів ЄС. Країна, яка не входить до ЄС (Україна, – прим. ред.) не отримає жодної копійки, поки країна, яка входить до ЄС (Угорщина, – прим. ред.) отримає все, що їй належить згідно із законом”, – цитує заяву чиновника РІА-Новини.

Угорщини заморожують виплати через порушення демократичних принципів, корупцію, порушення прав людини в країні. Таким чином, країни ЄС намагаються змусити угорську владу повернутися до демократичних принципів.

Зазначимо, ще у грудні 2022-го низка країн ЄС наполягала на тому, щоб заблокувати виплати Угорщини. Йдеться про 6,3 млрд. євро. Причиною такого рішення є порушення демократичних стандартів у країні. Раніше Угорщина отримувала кошти від ЄС у відповідь на розблокування важливих рішень (санкції проти РФ, фінансової підтримки України).

У Європейському Союзі кожна країна-член має право вето. Це призвело до того, що проросійська позиція угорської влади призвела до затримки щодо прийняття пакетів санкцій проти ЄС.