У Пентагоні озвучили нову проблему, що вплине на навчання українців на F-16

29.09.2023 10:00   -

В американському оборонному відомстві назвали причину, яка може вплинути на термін навчання пілотів Сил оборони України та обслуговуючого персоналу на західних сучасних винищувачах F-16. Можливий шатдаун у США може призупинити цей процес.

З такою заявою виступила заступниця прессекретаря міністерства оборони Штатів Сабріна Сінгх на брифінгу у четвер, 28 вересня. Пресконференція транслювалася на офіційному сайті Пентагону.

Шатдаун – це тимчасова зупинка роботи органів американського уряду. Якщо Конгрес США та Білий дім не встигнуть узгодити між собою бюджет до 1 жовтня (цього дня у США настає новий фінансовий рік), то в країні розпочнеться шатдаун. Тобто роботу всіх відомств та органів влади буде призупинено.

Як сказала Сінгх, цей процес може частково торкнутися і програми навчання українських військових на американських літаках. Це пов’язано з тим, що під час шатдауну у відпустку будуть змушені піти цивільні працівники, які займаються навчанням українців з англійської мови перед початком безпосередньо тренувань на винищувачах.

“У цьому сенсі вплив (шатдауну на навчання українських пілотів на F-16. – Ред.) цілком можливий”, – додала представниця Пентагону.