У військомат ходити не треба: на Дніпропетровщини впроваджують реєстрацію місця проживання в онлайн-форматі

17.11.2021 11:45   -

Реєстрація місця проживання була для українців давньою і неприємною проблемою. Окрім купи документів, які треба подати і кабінетів, які треба обійти, доводиться витрачати ще й досить багато часу.

Проблема може зникнути із запровадженням електронної послуги з реєстрації мясця проживання. Наразі, у Кривому Розі вже запустили послугу з онлайн-оформлення реєстрації місця проживання. Решта міст і селищ Дніпропетровщини обіцяють долучити до сервісу після 1 грудня 2021 року, коли набуде чинності постанова щодо зміни місця реєстрації в електронній формі.

Цікаво, що такий сервіс буде в нагоді чоловікам – адже тепер їм не треба буде відвідувати військомат для зміни місця реєстрації – ця інформація автоматично потраплятиме туди після виконання операції в цифровому форматі.

Чиновники обіцяють, що процедура буде вимагати зовсім мало часу – до 10 хвилин.

«Поступово кожен регіон буде переходити на електронну зміну місця реєстрації. Послуга займатиме не місяць, а всього 5–10 хвилин. Якщо ви прописуєтеся там, де проживаєте на даний час, то достатньо буде вказати адресу, підписати КЕПом, отримати згоду власника — і все. Жодних папірців чи походів у ЦНАП. Чоловіки не муситимуть щоразу відвідувати військкомати при переїзді — вони отримуватимуть цю інформацію автоматично», — розповів Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Щоправда, є один недолік – така послуга доступна лише для власників цифрових паспортів ( ID-карток).

Послуга зміни місця реєстрації онлайн вже працює для власників ID-карток у 6 містах: Києві, Харкові, Вінниці, Луцьку, Рівному та Маріуполі.