У мерії Дніпра підписали меморандум, який допоможе підвищити прозорість процедур для бізнесу

25.11.2021 13:17   -
Автор:


Дніпро – одне з небагатьох українських міст, яке увійшло до пілотного проєкту «Економічний добробут громад через регуляторну та антикорупційну експертизу місцевих рішень». Місто декларує відкритість і прозорість, і ці успіхи неодноразово визнавалися міжнародними антикорупційними організаціями.

Меморандум, який 25 листопада мерія Дніпра підписала з Громадською організацією «Аналітично-адвокаційний центр «Львівський регуляторний хаб»» – ще один крок для зміцнення у Дніпрі чітких єдиних і зрозумілих правил для всіх категорій бізнесу. Це є основною умовою справедливості та розвитку сприятливого бізнес-клімату – збалансованого та передбачуваного.

«Дніпро завжди відгукується на пропозиції стосовно поліпшення нашої прозорості, антикорупційної експертизи та процедур покращення ухвалення рішень. Ми вдячні за будь-яку допомогу та сприяння у здійсненні регуляторної та антикорупційної діяльності», – сказав секретар міськради Дніпра Олександр Санжара.

Ініціативу «Економічний добробут громад через регуляторну та антикорупційну експертизу місцевих рішень» реалізує Громадська організація «Аналітично-адвокаційний центр «Львівський регуляторний хаб»» за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (ЕUACI).

“Працюючи роками в сфері регуляторної політики, зокрема й регуляторної політики органів місцевого самоврядування, скажу, що Дніпровська міська рада має реальний, а не просто формальний підхід до виконання норм закону. Реальний підхід до комунікації з бізнесом та громадськістю видно неозброєним оком. І це слугує певним прикладом для органів місцевого самоврядування країни. Про це я згадую вже не перший рік – під час семінарів чи спілкування з представниками органів місцевого самоврядування», – зауважив голова Громадської організації «Аналітично-адвокаційний центр «Львівський регуляторний хаб»» Тарас Хавунка.

Серед решти учасників програми також п’ять українських міст – Львів, Червоноград, Рівне, Маріуполь і Чернівці.

У Дніпрі в рамках меморандуму проведуть експертизу регуляторних актів, що в результаті сприятиме зменшенню адміністративного навантаження на бізнес, а процедури будуть більш простими та прозорими. Для цього запровадять спеціальну методику проведення регуляторної та антикорупційної експертизи проєктів регуляторних актів та чинних регуляторних актів. Її фахівці «Львівського регуляторного хабу» розробили спільно з Державною регуляторною службою України.

«Ми раді, що Дніпро проявив ініціативу взяти участь у проєкті. Ми розробили методику проведення регуляторної та антикорупційної експертизи рішень та проєктів рішень органів місцевого самоврядування. Вона є так званою інструкцією, яка допоможе перевірити регуляторні акти на доцільність, законність та прозорість», – сказала керівниця проєкту «Економічний добробут громад через регуляторну та антикорупційну експертизу місцевих рішень» Катерина Шуварська. 

Крім львівських фахівців, до співпраці залучать експертів Національного агентства з питань запобігання корупції, а також представників Громадської ради при міськраді Дніпра і депутатський корпус.

Раніше Дніпро першим в Україні ухвалив програму реалізації регуляторної діяльності, яка передбачає широкі обговорення з громадськістю соціально важливих рішень, а також зміцнення зворотного зв’язку з бізнес-спільнотою. А ще – став першим українським містом, яке у квітні 2021 року підписало меморандум про співробітництво між мерією та Державною регуляторною службою України.