У Кривому Розі два виші таки отримають бажану самостійність

11.12.2014 17:34   -
Автор:

Очікується, що остаточне рішення має бути прийняте до кінця грудня. Потім проект буде передано до Міносвіти. Про це стало відомо під час зустрічі радника голови облдержадміністрації Бориса Трейгермана та директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олександра Демчика зі студентським активом Криворізького національного університету. Після від’єднання Криворізький педагогічний інститут та Криворізький економічний інститут вищого навчального закладу «Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана» відновлять самостійну діяльність, а колишня материнська структура Криворізького національного університету збереже у своєму складі інші чотири підрозділи.
Про це повідомляє видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ«.
«Події останніх днів довкола Криворізького національного інституту швидко набирають обертів. Для нас важливо дізнатися позицію студентів: що вони думають з цього приводу та чого хочуть насправді, як буде продовжуватися робота вишу після відокремлення та яке майбутнє чекає на кожного з них. Цей вибір молодь має зробити сама, а за будь-який тиск чи залякування студентів, уже не кажучи про хабарництво, буде слідувати негайне покарання – звільнення», — повідомив радник голови облдержадміністрації Борис Трейгерман.
У ході відкритого діалогу студенти розповіли, які вбачають плюси і мінуси роботи Криворізького національного університету за усі його три роки. Свою думку щодо ситуації, яка нині склалася у навчальному закладі, висловили представники майже усіх нинішніх підрозділів КНУ. Чисельні скарги та нарікання стосувалися застарілої матеріальної бази вишу. Невдоволення у студентів викликають також умови проживання в гуртожитках. Найболючішою темою стала відсутність можливостей впливати на процеси у навчальному закладі. Молодь зізналася, що саме замовчування та закритість більшості процесів у виші заважає їм бути об’єктивними:
«Першими, від кого я почула про відокремлення, були студенти наргоспу. Половина з них не розуміла ані причин, ані проблем цього. Як ви могли почути під час зустрічі, у виші дійсно є викладачі, які чинять тиск на студентів. Так було і під час мітингу у суботу. Загалом, з 2011 року я не побачила жодних змін – ні в кращий, ні в гірший бік», — розповідає студентка Криворізького технічного університету Катерина.
Разом з тим, за словами нинішнього в.о. ректора Криворізького національного університету Миколи Ступніка, це вже не перша спроба провести діалог щодо відокремлення Криворізького педагогічного інституту та Криворізького економічного інституту вищого навчального закладу «Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана»:
«Дискусії з цього приводу йдуть вже тривалий час, але лише в останні тижні ми вийшли з системи так званих латентних обговорень. Ми розробили робочу карту проведення необхідних конференцій у тих структурах, які будуть від’єднуватись. Потім пройде загальна університетська конференція вченої ради. Уже після цього усі напрацювання будуть передані до нашого розпорядника та до Міносвіти України», — зазначив він.

ПоделитьсяКатегория: Новости

Теги: , , ,