У Дніпрі знищують амброзію агрохімічним методом

14.09.2021 15:33   -
Автор:

У Дніпрі продовжують комплекс заходів з локалізації та ліквідації амброзії та інших карантинних рослин. Цього сезону масштабно застосовують агрохімічний метод оброблення амброзії новим препаратом, який торік використовували як дослідний на одній із міських територій. Наразі вже оброблено 8 га.

«Відповідно до муніципальної програми на такі заходи цьогоріч з міського бюджету виділили близько 1,5 млн грн. Ділянки для оброблення розташовані у різних районах міста. Особлива увага приділяється тим територіям, де поруч садки, школи, лікарні, щільна житлова забудова. Препарат, який застосовується, не шкодить ані людині, ані рослинам, ґрунтам, фауні. Він на основі мінеральних солей і згубно діє лише на амброзію», – розповіла під час виїзної пресконференції 14 вересня начальниця відділу екологічного контролю управління комунальної екології департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Тетяна Левачова.

Представниця департаменту також додала, що ті чи інші ділянки можуть обробляти й двічі. Після першого етапу обов’язково робиться ревізія і тоді вирішується чи потрібен другий етап.

Цього дня оброблення амброзії агрохімічним методом почали з території на пров. Крушельницької, 14, де поруч дитячий садок № 401.

«Зараз амброзія полинолиста перебуває на піку свого розвитку, тобто цвіте, і незабаром розпочнеться процес плодоношення. А унікальність препарату, який застосовуємо, у тому, що контактним способом він діє на суцвіття, зупиняє біологічні процеси і рослина впадає в коматоз. А відтак припиняється генерація пилку – препарат його абсорбує. Головне – зупиняється процес утворення чи дозрівання насіння, яке зазвичай потрапляє у ґрунт», – підкреслив Руслан Масненький, директор ТОВ «Зігрівай».

Представник фірми-виконавця робіт також додав, що якщо, працюючи на певній ділянці, бачать, що поруч теж є амброзія, то комплексно обробляють локації, щоб було менше розповсюдження цієї рослини.

Зі свого боку Тетяна Мущенко, директорка закладу дошкільної освіти № 401, додала: «Ми стежимо за прилеглою до нашого садка територією і механічним способом скошуємо амброзію. А зараз зовсім поруч з нашим закладом застосовують агрохімічний метод боротьби. Це дуже добре, оскільки тут щільна житлова забудова, дитсадки ще поруч, школа. Тому, звісно, така робота є вкрай важливою, бо ж люди страждають на алергію».