У Дніпрі викрито злочинців, що легалізували більше 3 000 нелегальних мігрантів

18.10.2021 20:02   -

У Дніпрі та Києві слідчі СБУ провели ряд обшуків у справі незаконної легалізації іноземців в Україні. Правоохоронці виявили докази того, що кримінальне угруповання за час своєї діяльності сфальсифікувало документи для більш ніж 3500 іноземців. Серед них – переважно громадяни країн, в яких існують потужні терористичні рухи.

Злочинці здійснювали легалізацію іноземців під прикриттям надання освітніх послуг – всі прибулі в Україну формально були “студентами”, що приїхали на навчання.

Як вдалося встановити СБУ, для прикриття своєї діяльності, зловмисники створили низку фірм із набору іноземних студентів. Втім, замість навчання, «клієнти» використовували цей канал для подальшої легалізації в Україні, або як перевальний пункт до країн Європейського Союзу.Більшість іноземців були вихідцями з країн Африки та Близького Сходу.СБУ вийшла на учасників схеми в рамках кримінального провадження щодо каналів нелегальної міграції та фінансування міжнародних терористичних організацій“, – сказано в повідомленні Служби безпеки.

У Києві та Дніпрі було проведено низку обшуків, за результатами яких правоохоронці вилучили комп’ютери, засоби зв’язку та електронні носії інформації, документи (серед яких близько 3500 «особових справ» іноземних громадян), печатки фірм-контактерів та значні суми готівки.

Наразі, в рамках кримінального провадження за ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України (створення чи сприяння терористичній організації), тривають процесуальні дії.

На зображенні може бути: гроші