У Дніпрі встановлюють автомати з очистки води в житлових будинках

01.07.2021 05:45   -

Щоб набрати питну воду, потрібно лишень спуститися із своєї квартири на перший поверх. У Дніпрі будинки з ОСББ та ЖБК можуть встановлювати автомати з очистки води та отримувати фільтровану питну воду. Це нові можливості: взаємодія міської влади, самих об’єднань та бізнесу. Встановлення подібних систем тільки набирають обертів. На початку року мають такі автомати з очистки води 35 будинків ОСББ та ЖБК, – зазначають в управлінні з питань самоорганізації населення. 

Так, очищену питну воду в холі першого поверху набирають мешканці будинку 1-Б що на просп. Героїв. Микола Осадчий, пенсіонер, поділився, що доводилося ходити на сусідню вулицю, і через вік вже важко ходити з наповненими пляшками води: «На додачу тут дешевше, на 50 копійок. Один літр коштує – гривню. Швидко розібрався із сучасними технологіями. Автомат легкий в користуванні». 

«Ми зібралися із мешканцями будинку та вирішили поставити подібний автомат. Для цього не потрібно було ані копійки коштів. Він має 9 фільтрів для очищення води. Також технічне оснащення – сенсорне, оплата є як готівкою, так і банківською карткою. Власник цього автомату сплачує нам за те, що він стоїть 1000 гривень на місяць. Їх відкладаємо на майбутній ремонт під’їзду», – сказала голова правління ОСББ Оксана Дворніченко.

 На червень 2021 року такою можливістю скористалися 35 об’єднань. «Щоб встановити такі автомати, власнику компанії (що надає питну воду) потрібно домовитися із представниками ОСББ та ЖБК, звернутися до міської влади та отримати дозвіл на підключення таких автоматів: компанія встановлює лічильник комерційного обліку обороту води і за рахунок цього місто отримує споживача, і ОСББ та ЖБК отримують за договором внески до своїх ремонтних фондів. А жителі можуть отримувати питну воду за декілька кроків від квартири», – наголосив начальник відділу по роботі з проєктами управління з питань самоорганізації населення Дніпровської міської ради Владислав Макарець.