У Дніпрі ветерани АТО із рідними взяли участь у регаті «Вітрила волі та єдності»

07.09.2021 06:15   -

Понад 30 ветеранів АТО разом із родинами долучилися до парусної регати «Вітрила волі та єдності». Змагання провели у Дніпрі на території яхт-клубу «СІЧ». Підкорювати хвилі та вітер вийшли 15 екіпажів, – повідомляє ДніпроОДА.

Парусна регата пройшла у Дніпрі вже вдруге.

«Наша мета – залучити ветеранів АТО та їхні сім’ї до чогось цікавого. Висмикнути людей від буденних справ. Подарувати позитивні емоції, – зазначив в.о. начальника управління з питань АТО ДніпроОДА Олександр Чумак. – Обрали вітрильний спорт. Він видовищний, дає змогу підкорити вітер та водну стихію».

Гонка «Вітрила волі та єдності» зібрала 15 екіпажів. Змагалися змішаними командами: яхтсмени + «фронтовики» із сім’ями. Маршрут – стандартний. Яхти мають оминути спеціальні вказівники і повернутися на фінішну пряму. Дистанція – 6 миль.

«Учасники бойових дій, їхні дружити та діти із запалом змагалися за перемогу. Хоча усі отримали набагато більше, ніж нагороди: спілкування, активний відпочинок. Можливо, після регати хтось із бійців захоче професійно займатися вітрильним спортом. Раді будемо прийняти їх до нашого клубу», – сказав президент Дніпропетровської обласної федерації вітрильного спорту Ігор Гец.

Серед новоспечених яхтсменів – Олександр Тихомиров. Боєць пройшов найгарячіші точки. Пішов на фронт добровольцем під час першої хвилі мобілізації. Був у складі 25-ї окремої повітряно-десантної бригади. Зізнається, не міг залишитися осторонь. Адже, обов’язок справжнього чоловіка захищати свою країну. До цього мав бізнес. Займався міжнародними перевезеннями. 

 «Вперше беру участь у вітрильному ралі. Яхта, мальовничі краєвиди, родина поряд. Дух змагання, спілкування з побратимами. Для нас це найкраща реабілітація і розрядка», – розповів Олександр Тихомиров.

Переможці отримали медалі, кубки, грамоти та приємні подарунки, а ще – стиглі соковиті кавуни.

 Організували ралі управління з питань учасників АТО ДніпроОДА та Дніпропетровська обласна федерація вітрильного спорту.